Zaprojektuj Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego budynku. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Miasto bez dwutlenku węgla? Da się! Miasto Ithaka w stanie Nowy Jork już niedługo zmieni się w obszar wolny od paliw kopalnych. Rada Miasta zatwierdziła projekt dekarbonizacji, w skutek którego około 6 tys. budynków w mieście zostanie uwolnionych od ogrzewania węglowego.
Ekologiczny projekt Green New Deal, który zakłada zmianę miasto Ithaka w obszar neutralny pod względem produkcji dwutlenku węgla do 2030 r., został jednogłośnie przyjęty przez Wspólną Radę już w czerwcu przed dwoma laty. Władze miasta postrzegają go jako narzędzie do „powstrzymania zmian klimatycznych, nierówności ekonomicznej i niesprawiedliwości rasowej”.
Oznacza to, że w ciągu najbliższych ośmiu lat wszystkie budynki w mieście zostaną ocenione przez powołanych do tego ekspertów, a następnie w razie potrzeby zmodernizowane. Celem zmian będzie to, aby miasto całkiem uwolniło się od systemów grzewczych opartych na paliwach kopalnych. W mieszkaniach i domach zajdą znaczne zmiany: kuchenki zasilane propanem i gazem ziemnym zostaną zastąpione płytami elektrycznymi, a piece gazowe zastąpią panele słoneczne oraz wysokowydajne powietrzne i naziemne pompy ciepła.
Projekt opiera się na stworzonej przez zajmujący się technologią klimatyczną brooklyński startup BlocPower wizją dekarbonizacji Itaki, która ma obniżyć roczną emisję dwutlenku węgla miasta o 400 tys. ton. „Aby walczyć ze zmianami klimatu, musimy zmniejszyć emisje dwutlenku węgla. Cały świat patrzy z nadzieją na rok 2050. My celujemy wrok 2030, więc nasz cel jest jeszcze trudniejszy do osiągnięcia. Wierzę, że jesteśmy pierwszymi ludźmi na świecie, którzy próbują czegoś tak szalonego” – mówi Luis Aguirre-Torres, odpowiadający za zrównoważony rozwój miasta Ithaca.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego budynku. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Architecture of the Apocalypse, którego przedmiotem jest projekt obiektu, który ochroni grupę ludzi przed niszczycielskim działaniem środowiska po apokalipsie.
Trwają prace nad udoskonaleniem planu przebudowy stacji Shinagawa w Tokio. Stacja kolejowa ma zostać połączona z tokijskim centrum biznesu i innowacji. Za projekt odpowiada firma z Connecticut, Pickard Chilton. Wizja, nazwana Global Gateway Shinagawa, ma ustanowić nowe standardy dla architektury środowisk miejskich.
Studio Hachem Architects opublikowało wizualizacje nowej inwestycji, która mieścić się będzie w Australii, w dolinie Yarra. Hotel nazwany Voco, położony wśród malowniczych pól lawendy, zaoferuje swoim gościom relaks wśród bogactwa kolorów i zapachów lokalnej roślinności.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.