Environmental Culture Center. Wyjątkowy projekt Erre Q Erre

Environmental Culture Center. Wyjątkowy projekt Erre Q Erre

zdj. Margarita Gorbea.

Lokalne studio architektoniczne Erre Q Erre stworzyło Environmental Culture Center, kamienny pawilon i ogród, który powstanie w miejscu dawnego parkingu w Bosque de Chapultepec, dużym parku w centrum Meksyku.

Projekt o powierzchni 90 000 metrów kwadratowych został zaprojektowany celu biologicznego i kulturowego wzmocnienia środowiska parku poprzez dodanie bardziej zróżnicowanej roślinności i najwyższej jakości przestrzeni publicznych. Centrum składa się z dużego kamiennego pawilonu i ogrodu poprzecinanego ścieżkami dla pieszych. Jest to część miejskiego planu rewitalizacji parku zleconego przez lokalne władze.

zdj. Margarita Gorbea.

 

„Projekt jest delikatnie wkomponowany w geometrię jeziora i naturalne zbocze, doskonale zintegrowany z istniejącą roślinnością, na tle której doskonale prezentują się schody z kamienia wulkanicznego, służące za miejsce do odpoczynku i kontemplacji nowego krajobrazu” – mówią twórcy projektu.

zdj. Margarita Gorbea.

 

W centrum Environmental Culture Center znajduje się półkoliste forum. Pokrywa je dach o powierzchni 2000 metrów kwadratowych. Dach, który wykonany jest z czarnego kamienia wulkanicznego, wznosi się nad ziemią, wsparty na masywnych stalowych kratownicach.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.