Ephemeral Nature. Przedmioty najsłynniejszej pary artystów zostaną wystawione w Hexton Gallery

Ephemeral Nature. Przedmioty najsłynniejszej pary artystów zostaną wystawione w Hexton Gallery

Wystawa Christo and Jeanne-Claude: Ephemeral Nature zdj. Hexton Gallery

Galeria Hexton ogłosiła otwarcie wystawy Christo and Jeanne-Claude: Ephemeral Nature, na której zostaną zaprezentowane niepublikowane wcześniej prace z prywatnej kolekcji Christo i Jeanne-Claude. Na wystawie będzie można podziwiać dziesiątki oryginalnych rysunków, kolaży i innych przedmiotów z prywatnej kolekcji znanej pary artystów.

Christo and Jeanne-Claude: Ephemeral Nature to pierwsza duża wystawa galerii w Stanach Zjednoczonych zorganizowana we współpracy z Christo and Jeanne-Claude Foundation po śmierci Christo. Wiele z wybranych na wystawę prac miało dla pary dużą wartość osobistą. Z racji tego, że niektóre z dzieł nigdy wcześniej nie były wystawiane publicznie, zwiedzający będą mieli wyjątkową okazję do zobaczenia ich jako pierwsi.

Niektóre z obiektów, oprócz wartości artystycznej, mają również wartość emocjonalną i wiążą się z życiem prywatnym pary. Znajduje się wśród nich między innymi bukiet kwiatów, który Christo podarował Jeanne-Claude i trzymał w swoim domu aż do śmierci.

Nieżyjąca już para artystów Christo i Jeanne-Claude słynęła z obiektów prezentownanych w przestrzeni publicznej, w tym na obiektach architektonicznych, takich jak Pont Neuf czy Reichstag w Berlinie. Po śmierci Christo w 2020 roku zrealizowano głośny projekt L’Arc de Triomphe, Wrapped, który zakładał owinięcie Łuku Triumfalnego folią.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.