Radical Innvation. Konkurs
Organizatorzy konkursu Radical Innovation zapraszają do udziału w tegorocznej edycji konkursu. Najlepsze z nadesłanych projektów zostaną nagrodzone wysokimi kwotami.
Magazyn eVolo ogłosił zwycięzców konkursu Skyscraper 2020. Nagroda przyznawana jest za wizjonerskie projekty, które dzięki nowemu podejściu do technologii, materiałów, estetyki i przestrzeni odkrywają nowe oblicza architektury.
Spośród 473 projektów, jury wybrało trzy najlepsze i wyróżniło 22. Pierwsze miejsce zostało przyznane projektowi EPIDEMIC BABEL autorstwa zespołu architektów z Chin: D Lee, Gavina Shena, Weiyuan Xu i Xinhao Yuana. Koncepcja zakładająca stworzenie szpitala zakaźnego w formie wieżowca doskonale wpisała się w dzisiejsze realia.
Budynek miałby zostać wzniesiony błyskawicznie w wypadku epidemii. W szybkiej budowie pomoże stalowy szkielet i prefabrykowane skrzynie – moduły, które połączone ze sobą stworzą niezawodną jednostkę medyczną, gotową walczyć z chorobą.
Drugie miejsce w konkursie przyznano zespołowi ze Stanów Zjednoczonych, który zaproponował projekt wieżowca-parku rekreacyjnego Egalitarian Nature, a trzecie – architektom z Tajwanu i ich wizji osiedla dla rybaków w Senegalu.
źródło: archdaily.com
Organizatorzy konkursu Radical Innovation zapraszają do udziału w tegorocznej edycji konkursu. Najlepsze z nadesłanych projektów zostaną nagrodzone wysokimi kwotami.
Australijska firma Koichi Takada Architects zrealizowała projekt budynku o mieszanym przeznaczeniu, który stanął w Gold Coast w Queensland. Forma konstrukcji została zainspirowana zaczerpniętym z natury kształtem szyszki.
Wielu z nas traktuje swoje domy i mieszkania jako miejsca odosobnienia, spokoju i odpoczynku. Dbamy o estetykę wnętrz i ogrodów, aby oderwać się od problemów codzienności i móc cieszyć się harmonijną przestrzenią do namysłu. Mateusz Zauska w poszukiwaniu domowych miejsc do namysłu postanowił pójść o krok dalej. W swoim projekcie architekt podejmuje próbę analizy motywu niszy jako miejsca refleksji i wkomponowuje ją w projekt współczesnego domu jednorodzinnego.
Biuro Bulanda i Mucha Architekci zaprojektowało nowy budynek dla warszawskiej fabryki czekolady Wedla.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.