Epidemic Babel zwycięzcą konkursu eVolo Magazine 2020 Skyscraper Competition

Epidemic Babel zwycięzcą konkursu eVolo Magazine 2020 Skyscraper Competition

Epidemic Babel, zdj. eVolo Magazine.

Magazyn eVolo ogłosił zwycięzców konkursu Skyscraper 2020. Nagroda przyznawana jest za wizjonerskie projekty, które dzięki nowemu podejściu do technologii, materiałów, estetyki i przestrzeni odkrywają nowe oblicza architektury.

Spośród 473 projektów, jury wybrało trzy najlepsze i wyróżniło 22. Pierwsze miejsce zostało przyznane projektowi EPIDEMIC BABEL autorstwa zespołu architektów z Chin: D Lee, Gavina Shena, Weiyuan Xu i Xinhao Yuana. Koncepcja zakładająca stworzenie szpitala zakaźnego w formie wieżowca doskonale wpisała się w dzisiejsze realia.

Epidemic Babel, zdj. eVolo Magazine

Budynek miałby zostać wzniesiony błyskawicznie w wypadku epidemii. W szybkiej budowie pomoże stalowy szkielet i prefabrykowane skrzynie – moduły, które połączone ze sobą stworzą niezawodną jednostkę medyczną, gotową walczyć z chorobą.

Egalitarian Nature, zdj. eVolo Magazine.

Drugie miejsce w konkursie przyznano zespołowi ze Stanów Zjednoczonych, który zaproponował projekt wieżowca-parku rekreacyjnego Egalitarian Nature, a trzecie – architektom z Tajwanu i ich wizji osiedla dla rybaków w Senegalu.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.