Era. Architektura dla wspólnoty

Era. Architektura dla wspólnoty

Era, zdj. ODA

Firma architektoniczna ODA opublikowała wizualizacje projektu budynku, który powstanie po zachodniej stronie Manhattanu. Inwestycja o nazwie Era to wieżowiec mieszkalny, który charakteryzuje się niespotykaną formą.

Era to 20-piętrowy budynek mieszkalny, w którym znajdzie się aż 57 apartamentów o zróżnicowanej wielkości, od dwupokojowych po pięciopokojowe. Mieszkania zostaną rozmieszczone na blisko 127 metrach kwadratowych. Wyjątkowy projekt, który powstanie na 251 West 91st Street, wyróżnia się spośród innych inwestycji tego typu odważnym i nietuzinkowym projektem – jego bryła zwęża się ku dołowi. Interesujący zabieg formalny nie tylko sprawia, że budynek wygląda, jakby przeczył prawom fizyki, ale także pozwolił na uzyskanie dodatkowej przestrzeni na dachu budynku.

Era, zdj. ODA

 

 

"Projekt budynku stworzył dodatkową przestrzeń, budynek rozrasta się, dzięki czemu mamy możliwość przeznaczenia miejsca na dachu na wspólny taras" – mówią architekci z ODA. W istocie, na dachu budynku znajdzie się duży basen z widokiem na rzekę Hudson do użytku wszystkich mieszkańców. W budynku znajdą się również wspólny klub fitness i studio jogi, a także biblioteka, salon i pokój zabaw dla dzieci.

Era, zdj. ODA

Projektanci z ODA zadbali o to, aby projekt budynku – choć awangardowy – dobrze wpisywał się w otoczenie. "Głębokie okna z eleganckimi, ponadczasowymi detalami doskonale wtapiają budynek w kontekst architektoniczny, jednak po bliższym przyjrzeniu się zobaczycie, że są znacznie większe niż okna budynków w okolicy, dzięki czemu wpuszczają do wnętrz więcej światła i otwierają prywatne przestrzenie na niesamowite widoki" – mówią twórcy projektu.

Era, zdj. ODA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.