Firma architektoniczna ODA opublikowała wizualizacje projektu budynku, który powstanie po zachodniej stronie Manhattanu. Inwestycja o nazwie Era to wieżowiec mieszkalny, który charakteryzuje się niespotykaną formą.
Era to 20-piętrowy budynek mieszkalny, w którym znajdzie się aż 57 apartamentów o zróżnicowanej wielkości, od dwupokojowych po pięciopokojowe. Mieszkania zostaną rozmieszczone na blisko 127 metrach kwadratowych. Wyjątkowy projekt, który powstanie na 251 West 91st Street, wyróżnia się spośród innych inwestycji tego typu odważnym i nietuzinkowym projektem – jego bryła zwęża się ku dołowi. Interesujący zabieg formalny nie tylko sprawia, że budynek wygląda, jakby przeczył prawom fizyki, ale także pozwolił na uzyskanie dodatkowej przestrzeni na dachu budynku.
Era, zdj. ODA
"Projekt budynku stworzył dodatkową przestrzeń, budynek rozrasta się, dzięki czemu mamy możliwość przeznaczenia miejsca na dachu na wspólny taras" – mówią architekci z ODA. W istocie, na dachu budynku znajdzie się duży basen z widokiem na rzekę Hudson do użytku wszystkich mieszkańców. W budynku znajdą się również wspólny klub fitness i studio jogi, a także biblioteka, salon i pokój zabaw dla dzieci.
Era, zdj. ODA
Projektanci z ODA zadbali o to, aby projekt budynku – choć awangardowy – dobrze wpisywał się w otoczenie. "Głębokie okna z eleganckimi, ponadczasowymi detalami doskonale wtapiają budynek w kontekst architektoniczny, jednak po bliższym przyjrzeniu się zobaczycie, że są znacznie większe niż okna budynków w okolicy, dzięki czemu wpuszczają do wnętrz więcej światła i otwierają prywatne przestrzenie na niesamowite widoki" – mówią twórcy projektu.
Uruchomienie platformy Metaverse, oferującej użytkownikom doświadczenie realistycznej wirtualnej rzeczywistości, otworzyło nowy rozdział w historii sztuki i architektury. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się realia Internetu pracownia ZHA zaprezentowała projekt „NFTism”.
Studio Henning Larsen we współpracy z Adamson Associates Architects i KPF prezentują projekt 105 Victoria Street – wielofunkcyjnego budynku, który pomieści nowoczesne przestrzenie biurowe, handlowe i rekreacyjne dla społeczności Londynu.
Ogłoszono start kolejnej edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu. Po raz 27. Jury konkursu wybierze pracę, która w zaskakujący i efektowny sposób nawiąże do tematu przewodniego, który w tym roku brzmi „Zmieniający się świat a zdrowie”.
Ukończenie studiów architektonicznych wiąże się z uzyskaniem tytułu zawodowego architekta, jednak okazuje się, że dla absolwentów, którzy chcą pracować w zawodzie, nie jest to koniec nauki i egzaminów. Bez odpowiednich uprawnień nie można bowiem podpisywać projektów budowlanych własnym nazwiskiem i ponosić za nie odpowiedzialności. Znacząco ogranicza to więc możliwości działalności zawodowej, a także zarobki. Architekci z uprawnieniami są bowiem w cenie. Jak je zdobyć?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.