Estación San José. Surowość i beton w Meksyku

Estación San José. Surowość i beton w Meksyku

Estación San José, zdj. FRPO

Firma architektoniczna FRPO prezentuje projekt nowego Estación San José – przestrzeni, położonej w centrum stolicy Meksyku. Publicznie dostępny obiekt dostarczy miastu kolejne miejsca biurowe oraz parkingowe. Ponadto, na dachu konstrukcji znajdzie się publiczny, ogólnodostępny taras.

Zbudowany na dawnym parkingu, budynek Estación San José, został zaprojektowany jako miejsce, łączące historyczne centrum miasta z pobliską dzielnicą uniwersytecką. Ośmiopiętrowy budynek ma składa się z betonowej „ramy”, owiniętej półprzezroczystym ekranem z metalowej siatki. „Delikatna i lekka, niczym metaliczna skóra, otacza bryłę, tworząc wspólną całość z pobliską katedrą Cosmovitral i wulkanem Nevado de Toluca” – powiedział przedstawiciel FRPO. „Siateczkowy” ekran, będąc efektowną ozdobą budynku w nieco brutalistycznym stylu, pozwoli światłu wpadać do wnętrz, dzięki czemu będą one dobrze oświetlone.

Estación San José, zdj. FRPO

Na niższych kondygnacjach Estación San José jest podzielony na pół, z wielopoziomowym parkingiem połączonym oryginalnymi rampami. Studio architektoniczne FRPO zapowiada, że budynek będzie nowym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym miasta, posłuży również jako centrum społeczne, wspierające aktywność w regionie.

Estación San José, zdj. FRPO

 

Znajdująca się na dachu nadbudówka, pełniąca funkcję tarasu widokowego, zbudowana jest jedynie z metalowej siatki. Surowy styl Estación San José przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubują się w industrialnych rozwiązaniach architektonicznych i doceniają piękno surowego materiału budowlanego.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.