Euphoria. Relaks we wnętrzu góry

Euphoria. Relaks we wnętrzu góry

Euphoria, źródło: dezeen.com

Biuro DecaArchitecture prezentuje designerski salon odnowy biologicznej. Spa o powierzchni 3000 metrów kwadratowych mieści się w budynku wykutym w podstawie góry w Mistra w Grecji.

Kontakt z ziemią

euphoria-spa-retreat-decaarchitecture-mystras-greece_dezeen_1704_col_0
Euphoria, źródło: dezeen.com


Salon odnowy biologicznej znajduje się między lasem cyprysowym a zespołem architektonicznym w Mistra – ważnym bizantyjskim zabytkiem wpisanym na listę UNESCO.

„Spa Euphoria zajmuje powierzchnię 3000 metrów kwadratowych. Jego wnętrze jest jednocześnie spokojne i wywrotowe, medytacyjne i psychodeliczne, uporządkowane i swobodne” – zachwalają swój projekt architekci.

euphoria-spa-retreat-decaarchitecture-mystras-greece_dezeen_1704_col_3
Euphoria, źródło: dezeen.com

 

euphoria-spa-retreat-decaarchitecture-mystras-greece_dezeen_1704_col_7
Euphoria, źródło: dezeen.com

U podstawy czteropiętrowego budynku znajduje się recepcja, a także podziemne gabinety zabiegowe i konsultacyjne. Przebieralnie rozmieszczone są w szeregu eliptycznych przestrzeni różnych rozmiarów połączonych ze sobą siecią korytarzy przypominających katakumby. We wnętrzach dominują kamień, drewno i beton, dając poczucie sterylności, spokoju i przyjemnego chłodu. Na szczególną uwagę zasługuje pięknie zaprojektowany basen, którego harmonijne kształty bazują na elipsach i kołach.

euphoria-spa-retreat-decaarchitecture-mystras-greece_hero-b
Euphoria, źródło: dezeen.com

Ta rewelacyjna realizacja została nominowana do nagrody Dezeen w kategorii wnętrz do użytku rekreacyjnego.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.