Eyckstaete. Zrównoważone mieszkanie dla starszych

Eyckstaete. Zrównoważone mieszkanie dla starszych

Eyckstaete, zdj. SeARCH

Praktyka architektury i urbanistyki, firma SeARCH przedstawiła projekt nowej inwestycji, która powstanie w amsterdamskim Haveneiland. Przy realizacji projektu zespół będzie współpracował z instytucją Amstelring, specjalistą ds. Zrównoważonego rozwoju DGMR oraz specjalizującą się w zrównoważonym budownictwie firmą Apollo Zorgvastgoedfonds.

Neutralny energetycznie budynek mieszkalny, nazwany Eyckstaete, będzie pierwszą drewnianą inwestycją tego typu na IJburgu. W budynku powstaną mieszkania przeznaczone dla osób starszych. Dzięki doskonale dopasowanemu do ich potrzeb projektowi, będą wygodnym, estetycznym i przyjaznym środowisku miejscem, idealnym, aby spędzić w nim jesień życia.

 Eyckstaete, zdj. SeARCH

 

Jak podkreśla zespół z praktyki Eyckstaete, budynek powstanie z prefabrykowanych modułów drewnianych, które można łączyć na wiele różnych sposobów. Takie rozwiązanie pozwoli zaoferować lokatorom różnorodne typy mieszkań i elastyczne przestrzenie, które łatwo będzie modyfikować w odpowiedzi na zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby mieszkańców. Architekci utrzymują, że jednym z głównych założeń ich projektu jest umożliwienie seniorom samodzielnego życia tak długo, jak będzie to możliwe, a także zapewnienie zorganizowanej opieki w sąsiadującej placówce.

 Eyckstaete, zdj. SeARCH

 

Projekt obejmuje zarówno bloki dla niezależnych seniorów, domy dla osób z bardziej poważnymi potrzebami w zakresie opieki, a także domy dla pracowników opieki. Skrzydła są połączone ze sobą dużymi wspólnymi przestrzeniami. Przejście przez cokół budynku zapewni starszym osobom dostęp do dużego dziedzińca, na którym mieszkańcy Eyckstaete mogą spotkać się z mieszkającymi w sąsiedztwie osobami i spędzić wspólnie czas w otoczeniu zieleni.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.