FORREST HOUSE – ciepło domu i funkcjonalność biura

FORREST HOUSE – ciepło domu i funkcjonalność biura

Forrest House, zdj. JABRAARCHITECTS

Forrest House, projekt studia JABRAARCHITECTS, choć powstał niemal trzy lata temu, wciąż zachwyca połączeniem nowoczesnego minimalizmu i tradycyjnej formy. Dwupiętrowa bryła została zaprojektowana na działce w otoczeniu parku i historycznej zabudowy, dlatego też architekci starali się, by swoją estetyką nawiązywała do przestrzennego kontekstu, zachowując jednocześnie odrębność i oryginalność.

Jednym z czynników, które wpłynęły na projekt Forrest House był miejscowy plan zabudowy, wymuszający takie elementy jak na przykład dach dwuspadowy.  Na kształt budynku miały wpływ także wymiary działki – ta bowiem była wąska i długa. Zespół ze studia JABRAARCHITECTS, respektując odgórnie narzucone wymagania, zaprojektował horyzontalną, nowoczesną bryłę, zwieńczoną dwuspadowym dachem z karpiówką. Do konstrukcji użyto tradycyjnych materiałów ceramicznych.  

Forrest House, zdj. JABRAARCHITECTS

Pomimo tradycyjnego tchnienia dom pozostaje jednak na wskroś nowoczesny. Już w założeniu miał odpowiadać na potrzeby czteroosobowej rodziny, w tym dwójki dorosłych pracujących zdalnie. Konieczne było więc takie zagospodarowanie przestrzeni, by budynek pełnił jednocześnie funkcję domowego ogniska i cichego, komfortowego miejsca do pracy. Pracownie i biura umieszczono w części frontowej, oddzielając je niejako od stref dziennych i nocnych domu.

Forrest House, zdj. JABRAARCHITECTS

W całym domu zastosowano także szereg zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które znacznie ułatwią domownikom oszczędzanie energii i skuteczną wentylację pomieszczeń – dzięki temu projekt jest bardziej przyjazny środowisku i tańszy w utrzymaniu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.