FUTUWAWA. Miasto przyszłości

FUTUWAWA. Miasto przyszłości

Plakat wydarzenia

Fundacja PUSZKA i m.st. Warszawa zapraszają do udziału w konkursie FUTUWAWA. Konkurs otwarty dla wszystkich (również dla młodzieży i dzieci!) ma na celu wyłonić najciekawszą wizję Stolicy za trzydzieści lat.

Miasta dobre do życia wymyślają się wciąż na nowo. V edycja Konkursu FUTUWAWA organizowana przez Fundację Puszka i m.st. Warszawa jak zawsze poszukuje wizjonerskich pomysłów na przyszłość. Tym razem osadza je jednak w konkretnych wyzwaniach, które zdiagnozowano w powstającym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego stolicy. Jednym z nich jest pytanie: „Jak będziemy mieszkać w Warszawie za 30 lat?".

Odpowiedź na pytanie konkursowe może być sformułowana w postaci konkretnego rozwiązania albo potraktowana teoretycznie, opisowo, metaforycznie, konceptualnie czy futurologicznie.

Interesują nas różne dziedziny, od antropologii, socjologii, ekologii i ekonomii, przez sztukę, filozofię i futurologię, po architekturę i urbanistykę. Pomysły oceni interdyscyplinarne Jury, dlatego można je nadsyłać w różnych mediach” – głosi opis organizatorów.

W konkursie udział wziąć mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – i to w każdym wieku. Dla młodzieży i dzieci przygotowana jest oddzielna kategoria – FUTUWAWKA. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce przyznane zostanie 8 tysięcy złotych w kategorii dorosłych, zaś w kategorii FUTUWAWKA – tablet graficzny.

Zgłoszenia można przesyłać do 19 kwietnia 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.