Feilden Clegg Bradley dla Portsmouth University

Feilden Clegg Bradley dla Portsmouth University

Portsmouth University’s Victoria Building, zdj. FCBS

Firma Feilden Clegg Bradley Studios wygrała konkurs na projekt nowego budynku dla Portsmouth University. W rywalizacji biuro pokonało między innymi Rogers Stirk Harbour & Partners, AHMM, Hawkins Brown i Nicholas Hare.

W nowym budynku akademickim na kampusie Victoria Park mieścić się będą wydziały biznesu i prawa, a także wydział nauk humanistycznych i społecznych. Projekt jest częścią trwającego od dekady planu rozbudowy nieruchomości uniwersytetu, na którego realizację przeznaczono 400 milionów funtów.

1880808_1fcbstudiosportsmouthuniversityvictoriabuilding_entrance_727200
Caption

„Projekt jest świetnym przykładem zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska budownictwa” – mówi Andy Theobald z FCBS. Dodaje również, że wykonany przez biuro architektoniczne projekt będzie ewoluować i rozwijać się wraz z uniwersytetem.

1880809_1fcbstudiosportsmouthuniversityvictoriabuilding_section_512034
Caption

 

1880807_4fcbstudios_uofportsmouthvictoriabuilding_markethall_557271
Caption

Źródło: bdonline.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.