Movable House. Konkurs
Rusza konkurs na projekt domu dla współczesnego nomada, Movable House. Uczestnicy będą mieli okazję pokazać swoją kreatywność i zrozumienie różnych, często niestandardowych, stylów życia.
Firma Feilden Clegg Bradley Studios wygrała konkurs na projekt nowego budynku dla Portsmouth University. W rywalizacji biuro pokonało między innymi Rogers Stirk Harbour & Partners, AHMM, Hawkins Brown i Nicholas Hare.
W nowym budynku akademickim na kampusie Victoria Park mieścić się będą wydziały biznesu i prawa, a także wydział nauk humanistycznych i społecznych. Projekt jest częścią trwającego od dekady planu rozbudowy nieruchomości uniwersytetu, na którego realizację przeznaczono 400 milionów funtów.
„Projekt jest świetnym przykładem zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska budownictwa” – mówi Andy Theobald z FCBS. Dodaje również, że wykonany przez biuro architektoniczne projekt będzie ewoluować i rozwijać się wraz z uniwersytetem.
Źródło: bdonline.com
Rusza konkurs na projekt domu dla współczesnego nomada, Movable House. Uczestnicy będą mieli okazję pokazać swoją kreatywność i zrozumienie różnych, często niestandardowych, stylów życia.
Studentki, studenci! Stowarzyszenie Architektów Polskich ogłosiło konkurs na najlepszy dyplom roku 2021. Dyplomanci, którzy zgłoszą do konkursu swoje prace zawalczą o Doroczną Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego.
Dobiegający końca rok zaskoczył nas wieloma nieoczekiwanymi zmianami. Zmieniła się także przestrzeń publiczna i sposoby jej użytkowania. Organizatorzy konkursu Retail of Tomorrow rzucają wyzwanie architektom i projektantom – zaprojektowanie przestrzeni handlowej, która sprosta wymaganiom nowego, doświadczonego przez pandemię świata.
Po pierwszym rzucie oka na wizualizacje projektu designerskich domów z czerwonej cegły, można wziąć je za alternatywny ośrodek wypoczynkowy pod gorącym słońcem Afryki. Są to jednak domy pracownicze, zbudowane dla senegalskich rzemieślników pracujących nad meblami firmy Moroso.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.