Filtered Frame Dock. Wyjątkowy hangar na łodzie

Filtered Frame Dock. Wyjątkowy hangar na łodzie

Filterd Frame Dock, zdj. Matt Fajkus

Studio Austin Matt Fajkus Architecture zaprojektowało wyjątkowy hangar dla łodzi, który wyróżnia się perforowanymi metalowymi fasadami, których zadaniem jest równoważenie światła we wnętrzach budynku i cienia przez cały rok. Projekt nazwany Filtered Frame Dock stanie w Austin w Teksasie.

Choć dla osób zamieszkujących obszary, w których niewiele jest jezior, architektura tego typu może wydawać się dość egzotyczna, hangary na łodzie są niezwykle popularne w Austin -  wielu mieszkańców tego regionu lubi cieszyć się ciepłym klimatem, żeglując. Inwestorzy, kiedy mają ku temu środki, starają się, aby ich hangar wyróżniał się spośród innych, a przede wszystkim był wygodnym i bezpiecznym schronieniem dla ich łodzi.

Filterd Frame Dock, zdj. Matt Fajkus

 

Zlokalizowana na brzegu wąwozu w Austin, Filtered Frame Dock to dwupiętrowa przystań, usytuowana w pobliżu domu inwestorów. Wyjątkowy obiekt charakteryzuje się stalowym dwuspadowym dachem, który osłania od słońca znajdujący się na piętrze taras, na którym ustawiono wygodne leżaki. Filtered Frame Dock zawdzięcza swoją nazwę perforowanym ekranom ze stali nierdzewnej, które otaczają jego północną i południową stronę. Ekrany zaprojektowano tak, aby do wnętrza budynku wpadała odpowiednia ilość światła słonecznego, zależnie od pory dnia i roku. „Dok zapewnia większy cień w upalne lato i wpuszcza więcej słońca w chłodniejszych miesiącach zimowych” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

Filterd Frame Dock, zdj. Matt Fajkus

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.