Finaliści konkursu na projekt Gastronomy Open Ecosystem

Finaliści konkursu na projekt Gastronomy Open Ecosystem

Dawny budynek organizacji, zdj. ExporHorecaMagazine.com

Znamy finalistów konkursu na projekt Baskijskiego Centrum Kulinarnego. Organizacja, która zajmuje się badaniami nad kuchnią i jej promowaniem, już niebawem przeniesie się do nowego budynku, za którego projekt będzie odpowiadało jedno z biur architektonicznych, które dostały się do finału.

W ubiegłym roku Baskijskie Centrum Kulinarne ogłosiło finalistów konkursu na projekt nowego budynku Gastronomy Open Ecosystem. Jest to budynek, którego celem jest stworzenie centrum gastronomicznego skoncentrowanego na badaniach, innowacjach i przedsiębiorczości. Obiekt powstanie w mieście San Sebastian w Hiszpanii, stając się nową siedzibą Baskijskiego Centrum Kulinarnego, zastępując budynek, który służy organizacji od roku 2011.

 

W celu wyłonienia najlepszego projektu obiektu w grudniu 2021 roku ogłoszono międzynarodowy konkurs architektoniczny. W toku konkursu wyłoniono pięciu finalistów, którzy przeszli do kolejnej fazy procesu przyznawania nagród: 3xn i Bjarke Ingels Group z Danii, OMA z Holandia, Snøhetta z Norwegii oraz Toyo Ito & Associates z Japonii.

Zwycięski projekt, wyłoniony spośród prac finalistów, będzie musiał w naturalny sposób wkomponować się w miejski krajobraz, stać się jego organiczną częścią, a jednocześnie wyróżniać się z otoczenia. Celem konkursu jest znalezienie projektu, który będzie sercem miejskiej dzielnicy innowacji i nauki, które przyciągnie mieszkańców miasta i turystów.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.