Folly. Zaangażowany społecznie projekt theMAAK w Południowej Afryce

Folly. Zaangażowany społecznie projekt theMAAK w Południowej Afryce

Folly, zdj. theMAAK_FITV 2019

Studio architektoniczne theMAAK zaprezentowało nową instalację w ramach programu Design & Make w Kapsztadzie w Południowej Afryce.

Zespół współpracował z artystami i lokalną społecznością nad wspólnym projektowaniem i konstruowaniem instalacji o nazwie „Folly”. Tematem przewodnim tej edycji programu była praca z odpadami, stąd decyzja o użyciu opakowań Tetra Pak jako podstawowego zasobu budowlanego. Program miał na celu zilustrowanie tego, co jest „marnotrawstwem” i podjęcie dialogu, w jaki sposób można go unikać.

the_MAAK__FITV_10_(S_Zimmermann)
Folly, zdj. Sophie Zimmermann

Kolejnym założeniem programu była pomoc w promowaniu dynamicznego wykorzystania przestrzeni publicznych w rozwijających się społecznościach. Chciano zwrócić uwagę na to, że wszystkie społeczeństwa, nie tylko te najbogatsze, mają potrzebę obcowania z kulturą i gromadzenia się w miejscach publicznych, by zacieśniać więzy między sobą.

the_MAAK__FITV_11_(E_Petousis)
Folly, zdj. Ella Petousis

Imponujące ażurowe, podwieszone na drzewach zadaszenia wykonane z opakowań Tetra-Pak zostały zbudowane w celu zakomunikowania tych potrzeb oraz stworzenia tymczasowego, prowizorycznego miejsca, w którym społeczność może spotkać się i w kreatywny sposób spędzić wspólnie czas.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.