Framed. Siła minimalizmu

Framed. Siła minimalizmu

Plakat wydarzenia

Platforma konkursowa UNI zaprasza miłośników architektury do udziału w konkursie Framed. Przed uczestnikami stoi zadanie zilustrowania jednej z Twoich ulubionych filozofii architektonicznych za pomocą minimalistycznych środków artystycznych.

Celem konkursu jest wyrażenie filozofii, stylu lub koncepcji architektonicznej na ilustracji – tak, by opisywały one same siebie. Zilustrowana filozofia może dotyczyć dowolnego aspektu architektury, od zagadnień urbanistycznych po aranżację wnętrz. Minimalistyczna forma powinna zmusić uczestników do uchwycenia tego, co w danym stylu najważniejsze.

Organizatorzy dali chętnym wskazówki, które pomogą im w wypełnieniu zadania. „Pokaż filozofię, która jest dla ciebie ważna, ma szczególne znaczenie. Spróbuj zsyntezować ją przez użycie minimum środków, aby przedstawić jej jasny i przejrzysty obraz. Zastanów się, jak możesz wyjaśnić tę ideę za pomocą ilustracji. Bądź otwarty, eksperymentuj z kształtami, kolorami lub sposobem ilustracji” – możemy przeczytać w opisie wyzwania.

Prace powinny zostać sporządzone w rozmiarze 2800px × 3200px. Dozwolone jest używanie wszystkich programów do ilustracji cyfrowej, nie można jednak włączać w swoje wizje wykonanych przez siebie lub innych fotografii ani skanów obiektów i rysunków. W opisie pracy należy uwzględnić jej tytuł, podtytuł oraz opis, którego długość nie powinna przekraczać 100 słów. Wymagane jest również załączenie kilku dodatkowych plików przedstawiających przebieg procesu twórczego.

Zwycięzca konkursu otrzyma 6000 USD. Przewidziane są również nagrody dla zdobywców nagród publiczności i autorów wyróżnionych prac. Udział w konkursie jest płatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.