Frida Escobedo zaprojektuje nową galerię dla MET

Frida Escobedo zaprojektuje nową galerię dla MET

Frida Escobedo, zdj. Wikicommons

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku ogłosiło, że wybrało meksykańską architekt Fridę Escobedo do zaprojektowania nowego skrzydła Oscara L Tang i HM Agnes Hsu-Tang. Projekt budynku miał być powierzony firmie David Chipperfield Architects.

W ubiegłym tygodniu Museum of Art w Nowym Jorku wydało ogłoszenie, w którym potwierdziło, że pierwotny projekt, za który odpowiadać miało studio Davida Chipperfielda, zostanie zastąpiony innym, autorstwa Fridy Escobedo, 43-letniej meksykańskiej architektki. Jak ogłosiło MET, z oryginalnego projektu nowego skrzydła, muzeum musiało zrezygnować w związku z rosnącymi kosztami jego realizacji.

„Frida Escobedo jest wybitną architektką naszych czasów” – powiedział dyrektor The Met Max Hollein. „W swojej praktyce wykorzystuje architekturę jako narzędzie tworzenia wspaniałych doświadczeń przestrzeni i wspólnoty. W swoim projekcie wykazała się zręcznością i wrażliwością w eleganckim posługiwaniu się materiałem, jednocześnie zwracając uwagę na dzisiejsze problemy społeczno-ekonomiczne i ekologiczne”.

W nowym skrzydle mieścić się będzie kolekcja sztuki współczesnej, obejmująca dzieła z XX i XXI wieku, w tym kolekcję malarstwa kubistycznego. Chociaż nie opublikowano dotąd żadnych planów dotyczących projektu, muzeum poinformowało, że budynek autorstwa Escobedo będzie doskonale współgrał z innymi obiektami należącymi do MET, a także z kontekstem architektonicznym, w którym powstanie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.