Futurystyczna wieża w Stambule autorstwa studia MAA

Futurystyczna wieża w Stambule autorstwa studia MAA

Wieża w Stambule, zdj. NAARO

Studio Melike Altınışık Architects opublikowało kolejne zdjęcia zaprojektowanej przez nich wieży telewizyjno-radiowej. Futurystyczna, oryginalna konstrukcja o wysokości 369 metrów stanie w centrum Stambułu. Choć budynek częściowo funkcjonuje już od końca ubiegłego roku, spełniając swoje podstawowe funkcje, to wciąż jest zamknięty dla odwiedzających. Całkowite zakończenie prac nad wnętrzami wieży planowane jest na koniec wiosny tego roku.

Prace nad wyjątkowym projektem trwają już od roku 2015. Obła, przywodząca na myśl statek kosmiczny lub rakietę, konstrukcja pomieści kawiarnie, powierzchnie wystawiennicze i medialne, a także obszerne tarasy na szczycie, z których można będzie podziwiać wspaniałe widoki. Z oryginalną kubaturą współgrają nowoczesne wnętrza, które zaskoczą niejednego zwiedzającego. Krzywizny i obłości sprawiają wrażenie organicznych, a jednocześnie mocno zakorzenionych w świecie techniki i nauki.

Wieża w Stambule, zdj. NAARO

 

„Naszym głównym celem jest stworzenie zaskakujących doznań poprzez zachęcenie odbiorcy do nawiązania silnych relacji z tym miejscem; chcemy dokonać tego za pomocą światła, elementów natury i form przestrzennych; chcemy zmieniać perspektywę ludzi i zachęcać ich do innego, szerszego myślenia” – mówią architekci ze studia MAA.  „W sylwetce budynku poszukujemy ruchu i rytmu” – dodają. Wieża, choć tak różna od miejskiego kontekstu stolicy Turcji, wspaniale wpisuje się w jej panoramę, stanowiąc nowy punkt orientacyjny i zachęcając zarówno mieszkańców, jak i turystów, do odkrywania tajemnic miasta.

Wieża w Stambule, zdj. NAARO

 

Wieża w Stambule, zdj. NAARO

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.