Górskie dzieło sztuki. Dom projektu REFORM ARCHITEKT

Górskie dzieło sztuki. Dom projektu REFORM ARCHITEKT

RE:BIAS HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

Studio REFORM ARCHITEKT opublikowało wizualizacje projektu nietypowego domu mieszkalnego, który powstać ma w malowniczym krajobrazie Beskidów. Projekt RE:BIAS HOUSE powstał na zlecenie osoby ściśle związanej ze światem artystycznym, architekci stanęli więc przed trudnym zadaniem połączenia oryginalnej, wysmakowanej estetyki i funkcjonalności.

Dom powstanie na dużej działce z około 10-metrowym spadkiem. To właśnie kształt działki i pochylenie gruntu wymusiły na zespole projektowym poszukiwania unikalnej bryły, która sprawdziłaby się na tak trudnym terenie. Dwukondygnacyjny dom o łącznej powierzchni 300m2 charakteryzuje się oszczędnym minimalizmem, a jednocześnie – dzięki swojemu kształtowi – znacznie różni się od zachowawczych, prostych domów, które znamy z ulic naszych miast.

RE:BIAS HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

Projekt polskiego studia bawi się z odbiorcą, zmieniając swoje oblicze w zależności od tego, z której strony jest akurat oglądany. Choć w rzeczywistości jest dużą bryłą z klasycznym dwuspadowym dachem, sprawia wrażenie asymetrii i nieważkości. Jego niezwykły kształt inspirowany był formacjami otaczających go gór, a także kształtem i właściwościami latawców i paralotni. Nawiązuje również do zainteresowań i pracy inwestorki, przypomina bowiem dzieła, które możemy podziwiać w galeriach sztuki nowoczesnej. Elewacja budynku prawie w całości zbudowana została ze szkła. Pomimo tego, dom będzie wyjątkowo bezpieczny dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów antywłamaniowych.

RE:BIAS HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

Projekt ma zostać ukończony w roku 2021.

RE:BIAS HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.