Drewno i architektura. Konkurs
Organizatorzy konkursu Archi+Wood zapraszają projektantów i architektów do udziału w rywalizacji na najlepszy projekt z użyciem drewna. Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego Xiongan Future i Komitet Organizacyjny Goldreed Industrial Design Award zapraszają do udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu GIDA, którego celem jest nagrodzenie najlepszych twórców z dziedziny wzornictwa.
W konkursie GIDA udział mogą wziąć twórcy z wielu dziedzin projektowania i wzronictwa. Organizatorzy dopuszczają udział pojedynczych twórców, firm i studiów designu oraz zespołów złożonych z artystów i rzemieślników różnych dziedzin. Uczestnicy konkursu nie muszą posiadać uprawnień architektonicznych, mogą w nim wziąć udział zatem studenci i amatorzy.
Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne, których pula wynosi aż 640 tys. euro. Udział w konkursie jest bezpłatny. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystej gali na 5. Międzynarodowym Tygodniu Wzornictwa Przemysłowego w Hebei. Zdobywcy nagród będą mieli okazję sprawdzić się w roli prelegentów na konferencji GIDA Future Design Salon organizowanej przez kapitułę konkursową.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Organizatorzy konkursu Archi+Wood zapraszają projektantów i architektów do udziału w rywalizacji na najlepszy projekt z użyciem drewna. Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi.
Projekt Dacza to mobilny dom zaprojektowany przez Annę Busch we współpracy z architektami Barbarą i Andrzejem Adamczykami oraz architektką Moniką Binkowską. Prosty i bezpretensjonalny, doskonale wpisze się w kontekst naturalny, jak i miejski – w zależności od tego, gdzie zechcą postawić go jego właściciele.
Architekci z Pracowni Architektury Głowacki proponują nowy wizerunek gotowych projektów domów mieszkalnych – w ich wykonaniu są one funkcjonalne, ponadczasowe i z klasą. Czy inne biura architektoniczne pójdą w ich ślady?
Lista ataków terrorystycznych na amerykańskie szkoły wydaje się nie mieć końca. Strach w społecznościach szkolnych narasta z roku na rok. Firma Tower Pinkster rusza z projektem, który zapewni bezpieczeństwo uczniom.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.