Garden IN house. Zieleń w domu

Garden IN house. Zieleń w domu

Garden IN house, zdj. kamecki.architektura

Studio architektoniczne kamecki.architektura prezentuje projekt domu Garden IN house, domu jednorodzinnego, który łączy nowoczesny minimalizm z bogatą roślinnością.

Często można się spotkać z architekturą, która otwiera się na krajobraz, jednak co, jeśli nie ma na co się otworzyć, bo otacza nas bylejakość miasta? Postanowiliśmy za punkt wyjściowy postawić sobie ogród, który „obudujemy” przestrzenią do życia. W tym miejscu przychodzi na myśl dom atrialny z wewnętrznym patio. Takie rozwiązanie zazwyczaj kończy się dość rozległą zabudową, a jednym z ważniejszych punktów dla inwestora było zachowanie zabudowy zwartej. Dlatego zdecydowaliśmy się wpleść mniejsze przestrzenie zielone w bryłę budynku. Naszym ogrodem są strefy z różnoraką roślinnością, od takiej co potrzebuje minimalnej ilości światła, po taką co potrzebuje go jak najwięcej” – tak o swoim projekcie domu jednorodzinnego Garden IN house opowiada architekt Oskar Kamecki.

Garden IN house, zdj. kamecki.architektura

 

Inwestorzy, którzy zgłosili się do praktyki kamecki.architektura, nie mieli określonej wizji wymarzonego domu. Ich wymagania dotyczyły głównie powierzchni i rodzaju zabudowy, a także liczby pomieszczeń w budynku. W sferze estetycznej skłaniali się ku popularnym rozwiązaniom, znanym z katalogowych projektów domów, tak zwanych „gotowców”. Architekci przekonali ich jednak do mniej oczywistej estetyki, proponując minimalistyczny, lecz tchnący luksusem i dobrym smakiem projekt.

Garden IN house, zdj. kamecki.architektura

 

Biała, prosta bryła budynku odcina się od sąsiedniej zabudowy, którą architekci określają jako niedzisiejszą i nieciekawą. Pomiędzy domem a garażem, utrzymanym w takim samym stylu, znajdują się przestrzenie zielone, doskonale współgrające z minimalistyczną estetyką.

Garden IN house, zdj. kamecki.architektura

 

Jak przyznaje Kamecki w rozmowie z portalem Architektura i Biznes, największym osiągnięciem projektu było przekonanie inwestorów, że „przestrzeń mieszkalna nie musi zamykać się w ramach typowych, powielanych schematach myślenia o zabudowie jednorodzinnej”. Oryginalne podejście architekta zaowocowało powstaniem wyjątkowego i funkcjonalnego budynku, który odpowie na potrzeby jego obecnych i przyszłych mieszkańców.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.