Gastro Safe Zone

Gastro Safe Zone

Gastro Safe Zone, zdj. Vaclav Kocian

Prezentujemy nową propozycję studia HUA HUA – projekt bezpiecznej gastronomicznej przestrzeni miejskiej, pozwalającej na zachowanie bezpiecznego dystansu. Ten pomysł ma na celu rozwiązanie problemu „zamrożonej” z powodu epidemii wirusa gastronomii.

Nie ma wątpliwości co do tego, że epidemia wpłynęła na wszystkie gałęzie gospodarki –również na gastronomię. Restauracje w większości regionów świata zostały tymczasowo zamknięte decyzjami rządów, przez co ich właściciele i pracownicy cierpią na brak dochodów. Ten problem ma rozwiązać Gastro Safe Zone, którego prototyp został już postawiony w Brnie w Czechach.

Gastro Safe Zone, zdj. Vaclav Kocian

Jako że utrzymywanie dystansu społecznego okazało się najskuteczniejszą metodą walki z epidemią, projektanci postanowili ułatwić mieszkańcom Brna funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Architekci z firmy HUA HUA opracowali system siatki przekształcającej przestrzenie publiczne w bezpieczne strefy na świeżym powietrzu, w których ludzie mogą jeść bez obawy przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusów.

Gastro Safe Zone, zdj. Hary Marwell

Strefa Gastro Safe nie jest pomysłem na chwilę, służącym do bezpiecznego „rozruszania” gastronomii po dwumiesięcznym okresie zastoju – to także projekt długoterminowy. Po zakończeniu epidemii moduły Gastro Safe Zone mogą być używane w parkach i placach zabaw.

 

źródło: gastrosafezone.eu

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.