Gharfa. Artystyczne doświadczenie multimedialne

Gharfa. Artystyczne doświadczenie multimedialne

Gharfa, zdj. Roberto Conte

Gharfa to instalacja artystyczna znanego z konstrukcji z plecionego drutu artysty Edoardo Tresoldiego. Pawilon powstał w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Przy tworzeniu interdyscyplinarnego dzieła sztuki Tresoldim współpracował z Studio Studio Studio, Alberonero, muzykiem Maxem Magaldim i projektantem zieleni Matteo Foschi.

Gharfa pozwala na ekspresyjne doświadczenie, które najpierw roztrzaskuje, a następnie przywraca cienką granicę między wyobraźnią zbiorową, indywidualnym wyobrażeniem i fikcją narracyjną” – mówią autorzy projektu. Instalacja kształtem nawiązuje do sztuki i architektury Arabii Saudyjskiej i – podobnie jak inne dzieła Tresoldiego – powstała z połączenia materiałów syntetycznych i naturalnych, metalowej siatki wypełnionej kawałkami kamienia.

18_Studio_Studio_Studio_Gharfa_Edoardo_Tresoldi_and_Matteo_Foschi_installation_Diriyah_Oasis_designed_and_curated_by_Designlab_Experience_©_Roberto_Conte
Gharfa, zdj. Roberto Conte

Budynkowi towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Maxa Magaldiego. Kompozycje można usłyszeć w całości tylko od środka konstrukcji. W ten sposób szczególne rozmieszczenie przestrzenne instalacji pozwala odwiedzającym doświadczyć ich własnego „miksu” audio.

3_Studio_Studio_Studio_Gharfa_Edoardo_Tresoldi_detail_Diriyah_Oasis_designed_and_curated_by_Designlab_Experience_©_Roberto_Conte
Gharfa, zdj. Roberto Conte

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.