Gouna Festival Plaza. Nowoczesna przestrzeń miejska
Gouna Festival Plaza. Nowoczesna przestrzeń miejska
Gouna Festival Plaza, zdj. Paul Riddle
Londyńskie studio Seilern Architects przedstawia projekt Gouna Festival Plaza w kurorcie El Gouna nad Morzem Czerwonym. Zbudowany w sztucznej lagunie plac jest pierwszym etapem budowy Centrum Konferencyjno-Kulturalnego Gouna, które zostało zaprojektowane jako punkt centralny kurortu.
Nasz klient chciał umieścić El Gouna na mapie kulturalnej państwa, dlatego zlecił nam stworzenie wizji architektonicznej, która pomoże w osiągnięciu tego celu” – opowiada Christina Seilern, dyrektor Studio Seilern Architects. „Pomysł polegał na tym, aby Gouna zyskała miejsce kulturalne, które zjednoczy miasto i nada mu nowy charakter i urzekające miejsce, w którym można kultywować kulturę” – dodaje.
Gouna Festival Plaza, zdj. Paul Riddle
Obiekt powstanie na zlecenie biznesmena Samiha Sawirisa, który jest właścicielem kurortu. Wcześniej zlecił on praktyce Seilern Architects zaprojektowanie sali koncertowej Andermatt w Szwajcarii jako pierwszego etapu kompleksu kulturalnego, nie jest to zatem pierwsza współpraca przedsiębiorcy z brytyjskim studiem.
Gouna Festival Plaza, zdj. Paul Riddle
W ciągu najbliższych kilku lat na placu powstanie sala koncertowa na 600 miejsc i centrum konferencyjne, również zaprojektowane przez Studio Seilern Architects. Wielofunkcyjna przestrzeń, w której będzie odbywał się coroczny El Gouna Film Festival, wydarzenia sportowe i koncerty, na co dzień będzie funkcjonować jako plac publiczny.
Firmy Oceanix, UN-Habitat i BIG zaprezentowały projekt pierwszego na świecie prototypu zrównoważonego pływającego miasta OCEANIX. Projekt ma na celu stworzenie perspektyw rozwoju dla miast przybrzeżnych, które borykają się z niedoborem gruntów i podnoszącym się poziomem mórz.
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza konkurs na projekt zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Złotej i Zgoda w ramach programu Nowe Centrum Warszawy. Jury oczekuje od uczestników propozycji odpowiadających na potrzeby mieszkańców Warszawy.
Szanghajskie studio architektoniczne ZJJZ Architecture Practice ukończyło budowę drewnianego domu w kształcie grzyba. Oryginalna konstrukcja stanęła w sosnowym lesie w regionie Jiangxi w Chinach. Projekt The Mushroom ma być symbolem związku architektury i środowiska naturalnego.
Budynek, który zaprojektowany przez Steven Holl Architects, przyciąga nie tylko entuzjastów literatury, lecz również tych, którzy pasjonują się nowoczesną architekturą.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.