Gouna Festival Plaza. Nowoczesna przestrzeń miejska

Gouna Festival Plaza. Nowoczesna przestrzeń miejska

Gouna Festival Plaza, zdj. Paul Riddle

Londyńskie studio Seilern Architects przedstawia projekt Gouna Festival Plaza w kurorcie El Gouna nad Morzem Czerwonym. Zbudowany w sztucznej lagunie plac jest pierwszym etapem budowy Centrum Konferencyjno-Kulturalnego Gouna, które zostało zaprojektowane jako punkt centralny kurortu.

Nasz klient chciał umieścić El Gouna na mapie kulturalnej państwa, dlatego zlecił nam stworzenie wizji architektonicznej, która pomoże w osiągnięciu tego celu” – opowiada Christina Seilern, dyrektor Studio Seilern Architects. „Pomysł polegał na tym, aby Gouna zyskała miejsce kulturalne, które zjednoczy miasto i nada mu nowy charakter i urzekające miejsce, w którym można kultywować kulturę” – dodaje.

Gouna Festival Plaza, zdj. Paul Riddle

 

Obiekt powstanie na zlecenie biznesmena Samiha Sawirisa, który jest właścicielem kurortu. Wcześniej zlecił  on praktyce Seilern Architects zaprojektowanie sali koncertowej Andermatt w Szwajcarii jako pierwszego etapu kompleksu kulturalnego, nie jest to zatem pierwsza współpraca przedsiębiorcy z brytyjskim studiem.

Gouna Festival Plaza, zdj. Paul Riddle

 

W ciągu najbliższych kilku lat na placu powstanie sala koncertowa na 600 miejsc i centrum konferencyjne, również zaprojektowane przez Studio Seilern Architects. Wielofunkcyjna przestrzeń, w której będzie odbywał się coroczny El Gouna Film Festival, wydarzenia sportowe i koncerty, na co dzień będzie funkcjonować jako plac publiczny.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.