Graveyard

Graveyard

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie Graveyard. Uczestnicy będą musieli zaprojektować nowoczesne wysypisko śmieci.

Słowo „marnotrawstwo” ma swoje źródło w spisie ludności Anglii z 1086 roku. Książka wspomina o odpadach jako o samej ziemi, opustoszałych regionach, które nie nadają się do użytku i nie są uprawiane. Od momentu jej powstania większość naszej działalności jako gatunku generowała odpady, ale sposób ich produkcji i ich charakter nie wpływał na środowisko w znaczny sposób. Zmieniło się to po rewolucji przemysłowej. Wtedy właśnie nastąpił wzrost różnorodności odpadów – od chemicznych, przez przemysłowe, budowlane, zbrojeniowe, po wiele innych.

W 2019 roku wyprodukowaliśmy 53,6 miliona ton e-odpadów i ponad 380 milionów ton plastiku. Ze względu na to, że nie ulegają one biodegradacji, dostają się do naszego środowiska przez biosferę lub atmosferę.

„Wyobraź sobie nowoczesne wysypiska śmieci, które pozwolą nam pomieścić stale rosnącą ilość odpadów. Zastanów się nad koncepcją / ideą odpadów i zbadaj ich produkcję, wykorzystanie, unieszkodliwianie i wpływ na ludzi i planetę. Użyj dowolnych mediów, filmów, obrazów, rysunków, szkiców, modeli lub obrazów - i przedstaw swój projekt” – piszą organizatorzy konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.