Green Retreat. Zrównoważony relaks

Green Retreat. Zrównoważony relaks

Plakat wydarzenia

Konkurs architektoniczny Green Retreat zbada to, w jakim stopniu zrównoważona architektura może przyczynić się do bardziej efektywnego relaksu. Uczestnicy staną przed zadaniem zaprojektowania osiedla domków wakacyjnych, złożonych z 30 samowystarczalnych energetycznie jednostek.

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie straciliśmy kontakt ze sobą i zamiast próbować żyć tak, jak nam się podoba, wszyscy staramy się dościgać niedoścignione i przodować w czymś, co nie leży w zakresie naszych zainteresowań. Praca, która kieruje naszym życiem, spycha zdrowie fizyczne i psychiczne na drugi plan. Wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia, a nawet ci, którzy tego nie robią, mimo wszystko tracą satysfakcję z czasu wolnego – nie ulega wątpliwości, że praca odbija się na naszym życiu prywatnym. Z perspektywy historii, wakacje są stosunkowo nowym wynalazkiem. Są jednak niezbędną przerwą od rutyny, która pozwala nam się zregenerować i odpocząć. […] Wakacje też mają swoje ograniczenia. W jaki sposób architektura może wzmocnić nasze wakacyjne doświadczenia?”- pytają organizatorzy konkursu.

Konkurs ma charakter koncepcyjny i mogą brać w nim udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy oraz studenci. Rejestracja potrwa do 6 kwietnia tego roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.