Grimshaw Architects dla East End Studios

Grimshaw Architects dla East End Studios

East End Studios, zdj. Grimshaw

Studio Grimshaw Architects ujawniło projekt kompleksu z 16 scenami dźwiękowymi, stworzonego dla niezależnej firmy East End Studios. Zlokalizowany na 15-hektarowym dawnym terenie przemysłowym w Arts District w Los Angeles, kompleks zapewni budynki i przestrzenie wspierające produkcję medialną, połączone szeregiem zewnętrznych tarasów i chodników.

Projekt odchodzi od tradycyjnego układu studia, i zamiast rozrastać się w poziomie, oferuje przestrzenie ułożone w pionie. Taka kompozycja – jak twierdzą twórcy projektu – pozwoli na doskonałą komunikację studia z resztą miasta, a także otworzy budynek na otoczenie i relacje z nim.

East End Studios, zdj. Grimshaw

Architekci wykorzystali lokalizację terenu, która zapewnia bezpośredni dostęp do wielu tras tranzytowych, dzięki czemu ułatwione będą dostawy. Aby udostępnić pracownikom więcej miejsc do realizacji medialnych projektów, jedną dużą bryłę budynku rozbito na kilka mniejszych.

„Połączenia urbanistyczne i kontekst miasta wpłynęły na podejście Grimshaw do tego szczególnego miejsca, w którym znajduje się dawne dziedzictwo przemysłowe; obiekt oprócz tego będzie uwzględniać również cyfrową przyszłość. To niezwykle ekscytujące pracować nad projektem, który jest częścią naszej bliskiej społeczności – studio Grimshaw w Los Angeles znajduje się zaledwie kilka przecznic dalej” – mówi Andrew Byrne, partner w Grimshaw.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.