HLA stworzy nowoczesny wieżowiec w centrum Sydney

HLA stworzy nowoczesny wieżowiec w centrum Sydney

Cockle Bay Park, zdj. HLA

„Jesteśmy niesamowicie dumni z wygranej w tym ważnym konkursie na projekt budynku w sercu Sydney” – mówi Viggo Haremst z Henning Larsen Architects.

Biuro Henning Larsen Architects wygrało międzynarodowy konkurs na projekt wieżowca w Sydney w Australii i otaczający go park. Nowa ustawiona na cokole wieża zajmie powierzchnię 63 000 m2. Projekt jest opisywany przez odpowiedzialnych za niego architektów jako próba skonstruowania „nowego typu wieżowca, który połączy obiekty handlowe, biurowe i publiczne, pozostając jednocześnie jednolitym środowiskiem skoncentrowanym na człowieku”.

Cockle Bay Park, zdj. HLA

Budynek usytuowany nieopodal nadbrzeża składać się będzie z przesuniętych względem siebie brył, których kolejne poziomy stworzą zielone tarasy publiczne. Henning Larsen Architects zadbali o szerokie, wygodne ścieżki dla pieszych, tworzące ciągłą ścieżkę – łącznik między sklepami, restauracjami i barami.

Cockle Bay Park, zdj. HLA 

„Wierzę, że nasz projekt dla Cockle Bay Park ustanowi nowy standard dla rozwoju wieżowców, taki, w którym interfejs między domeną publiczną i komercyjną łączy się, tworząc silne poczucie wspólnoty”.

Cockle Bay Park, zdj. HLA

źródło: worldarchitecture.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.