HOME. Konkurs

HOME. Konkurs

Plakat wydarzenia

Jak definiujemy „dom”? Chociaż nasze idee dotyczące domu ulegają nieustającym zmianom, architekci i ludzie z architekturą niezwiązani w ostatnim czasie musieli dogłębnie przemyśleć jego funkcje. Doświadczenie lockdownu wpłynęło na to, jak postrzegamy nasze miejsca zamieszkania i do jakiego rodzaju aktywności przystosowujemy jego wnętrza. Organizatorzy konkursu zapraszają uczestników do pochylenia się nad obrazem domu dopasowanego do potrzeb współczesnego człowieka.

Organizatorzy konkursu HOME zapraszają wszystkich projektantów do przedstawienia pomysłów na architekturę mieszkalną przyszłości. Projektanci powinni wziąć pod uwagę wpływ globalnych zmian w liczebności populacji, odległość danego miasta do wybrzeża, nowe materiały i techniki budowlane, a także rozwój takich trendów jak mikrodomy, domów inteligentnych i zjawisk dotykających współczesnych mieszkań, takich jak choćby Airbnb. HOME tworzy platformę do dyskusji nad tym, w jaki sposób nowe zmiany technologiczne, polityczne, środowiskowe i kulturowe mogą na nowo zdefiniować przestrzenie, w których żyjemy” – piszą organizatorzy konkursu.

Uczestnicy konkursu HOME mają za zadanie przedstawić projekt dowolnego obiektu mieszkalnego w wybranej przez siebie lokalizacji. Organizatorzy pozostawiają im pełną swobodę interpretacji hasła „dom przyszłości”. W konkursie mogą wziąć udział profesjonaliści, jak i osoby nieposiadające uprawnień architekta. Udział w konkursie jest płatny. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody pieniężne, z których najwyższa wynosi 5 tys. USD. Rejestracja będzie otwarta do 7 stycznia 2022.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.