HWKN i BIG łączą siły w nowym projekcie w Wielkiej Brytanii

HWKN i BIG łączą siły w nowym projekcie w Wielkiej Brytanii

Przebudowa dzielnicy handlowej w Londynie, zdj. HWKN i BIG

Nowojorska firma HWKN wybuduje 18 200 metrów kwadratowych zabudowy miejskiej w dzielnicy  handlowej Canada Water w Londynie. Projekt powstaje we współpracy ze studiem Bjarke Ingels Group, deweloperem Art-Invest Real Estate UK oraz lokalną społecznością.

Canada Water Masterplan przekształci łącznie 215 000 metrów kwadratowych przestrzeni miejskiej i zaoferuje miastu do 3 000 nowych mieszkań, 280 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz przestrzeń społeczną w centralno-południowym Londynie. Jak mówią twórcy projektu, ma on być najbardziej zrównoważonym projektem tego typu w mieście.

Przebudowa dzielnicy handlowej w Londynie, zdj. HWKN i BIG

 

Położone na półwyspie Rotherhithe, na terenach zalewowych Tamizy, doki są świadectwem historii przemysłu i handlu w Londynie, obszar ten był również celem bombardowań podczas II wojny światowej i od tego czasu przeszedł kilka przekształceń urbanistycznych. Najnowszym z nich było otwarcie w latach osiemdziesiątych parku ekologicznego – lasu o powierzchni 140 000 metrów kwadratowych, który stał się prawdziwą oazą w samym sercu stolicy Wielkiej Brytanii.

Przebudowa dzielnicy handlowej w Londynie, zdj. HWKN i BIG

 

Budynki i tereny zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami projektowania biofilnego. Przywiązanie do tej idei widać wewnątrz i na zewnątrz budynku, a także w przestrzeniach publicznych, które czerpią z obfitości zielonych, otwartych przestrzeni. Budynek nawiązuje do charakterystycznej dla okolicy natury. Połączenie miejsc pracy i zamieszkania z obszarami zielonymi pozwoli użytkownikom budynku na prowadzenie życia w kontakcie z naturą.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.