Harbourside. Projekt studiów Snøhetta i Hassell

Harbourside. Projekt studiów Snøhetta i Hassell

Opera w Sydney, zdj. Shutterstock

Studia Snøhetta i Hassell zostały wybrane do przeprojektowania dzielnicy Harbourside w Darling Harbour w Sydney. Oczekuje się, że realizacja projektu wystartuje w 2023 roku. 42-piętrowa wieża mieszkalna i 13500 metrów kwadratowych przestrzeni publicznych będą rozciągać się wzdłuż pierzei wodnej w Sydney.

Firma deweloperska Mirvac dąży do uzyskania certyfikatów Green Star i WELL, co ma uczynić projekt jedną z najbardziej zrównoważonych dzielnic Australii. Koncepcję osiedla definiuje sieć przyjaznych otwartych przestrzeni publicznych wypełnionych naturalnymi, ekologicznymi materiałami oraz bujną roślinnością. Projekt dostarczy 10 000 metrów kwadratowych przestrzeni publicznych, w tym park i centrum społeczności. Port, który przez lata był miejscem spotkań Aborygenów, ma dla miasta wielkie znaczenie historyczne, dlatego do jego projektu zaangażowano konsultantów ze społeczności aborygeńskiej.

Na terenie Harbourside powstanie także 42-kondygnacyjny wieżowiec będzie miał około 24 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, 7000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 350 luksusowych apartamentów. Apartamenty zostaną zaprojektowane tak, aby spełniały współczesne standardy. Planem twórców projektu jest to, aby stać się najbardziej zrównoważonymi obszarami Australii. Projekt w trakcie budowy pozwoli na utworzenie ponad 2000 miejsc pracy, a także zaoferuje 4500 miejsc pracy po ukończeniu i otwarciu.

Już niebawem zobaczymy wizualizacje projektu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.