Heal. Konkurs na projekt ośrodka dla młodych dorosłych

Heal. Konkurs na projekt ośrodka dla młodych dorosłych

materiały organizatora

Platforma uni zaprasza architektów do udziału w konkursie Heal. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie ośrodka dla młodzieży, która opuściła domy dziecka.

System opieki, do którego trafiają osierocone dzieci, oczekuje od nich, że do osiągnięcia pełnoletniości zdążą one usamodzielnić się ekonomicznie i emocjonalnie. Rzeczywistość często weryfikuje te plany – brak dostępu do darmowej edukacji w niektórych miejscach świata, ogromna rywalizacja na rynku pracy oraz rosnące ceny mieszkań wpływają na to, że znacznie trudniej jest uzyskać całkowitą niezależność. Konkurs Heal ma na celu znalezienie idealnego projektu ośrodka dla młodych dorosłych, którzy opuścili domy dziecka. Zadaniem placówki będzie zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska, w którym młodzież będzie mogła znaleźć schronienie, wsparcie psychologiczne i pomoc w znalezieniu swojej własnej drogi.

Projekt powinien być elastyczny, uwzględniają dużą rotację mieszkańców i zapewniać taki sam komfort w przypadku krótkiego, jak i dłuższego pobytu w ośrodku. Ważna jest także funkcjonalność i inkluzywność – ośrodek ma zapewnić bezpieczne schronienie dla wszystkich mieszkańców, również osób z niepełnosprawnościami. W projekcie należy także uwzględnić szersze uwarunkowania społeczno-kulturowe, gospodarcze i środowiskowe. Budynek ma powstać w Oslo.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.