Heatherwick Studio w Arabii Saudyjskiej. Nowy projekt zapewni setki metrów kwadratowych przestrzeni twórczej

Heatherwick Studio w Arabii Saudyjskiej. Nowy projekt zapewni setki metrów kwadratowych przestrzeni twórczej

zdj. Heatherwick Studio

Heatherwick Studio zaprezentowało nowy projekt mający na celu przekształcenie starej przestrzeni przemysłowej w centrum nowej dzielnicy kulturalnej na nabrzeżu Dżuddy w Arabii Saudyjskiej. W planie przebudowy znajdzie się muzeum, duży kompleks oferujący przestrzenie wielofunkcyjne, pracownie i atelier dla artystów. Jednym z głównych punktów planu są przestrzenie wystawiennicze, które mogą pomieścić wystawy na dużą skalę.

Projekt obejmuje przekształcenie głównej hali w dramatyczną przestrzeń wystawienniczą, która tworzy połączenia między ludzką skalą projektu a dużym przemysłowym charakterem tego miejsca. Rewitalizacja stworzy nowe przestrzenie do tworzenia, uczenia się, interakcji i wymiany pomysłów między gośćmi, artystami i twórcami zainteresowanymi badaniem sztuki, kultury oraz relacji społecznych.

zdj. Heatherwick Studio

Podłużna konstrukcja pokryta izolacją i osłoną przeciwsłoneczną jest doskonale przystosowana do trudnego klimatu Arabii Saudyjskiej. Projekt kontynuuje tradycję miasta Jeddah, będąc nowym miejscem spotkań artystów i twórców oraz aktywnie angażując się w społeczność. Muzeum odegra ważną rolę w transformacji miasta – Dżudda przeszła bowiem wielką ewolucję od miejsca napędzonego paliwami kopalnymi do nowej gospodarki skoncentrowanej na kreatywności i młodej populacji.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.