Heldentoren – nadmorski projekt Neutelings Riedijk Architects

Heldentoren – nadmorski projekt Neutelings Riedijk Architects

Heldentoren, zdj. Neutelings Riedijk Architects

Biuro Neutelings Riedijk Architects z siedzibą w Rotterdamie ujawniło wizualizacje nowego projektu, który zostanie zrealizowany na wybrzeżu Belgii. Wieża mieszkalna Heldentoren, która osiągnie aż 70 metrów wysokości, stanie się jednym z najwyższych budynków w tej części kraju. Projekt reinterpretuje obraz najbardziej charakterystycznych dla nadmorskich terenów budynków, czyli latarni morskich, prezentując ich nowoczesną, zaskakującą formę.

Projekt zlokalizowany jest w belgijskiej gminie przybrzeżnej Knokke-Heist, tuż przy granicy z Holandią. Wizja budynku stworzona przez firmę Neutelings Riedijk Architects składa się z trzech części, połączonych ze sobą na poziomie parkingu podziemnego. Pierwsza z części to dwudziestopiętrowa wieża mieszkalna, druga – wieża o pięciu piętrach oraz pawilon restauracyjny. 

Heldentoren, zdj. Neutelings Riedijk Architects

 

Pełna rytmicznych fałd i łuków konstrukcja przykuwa uwagę obserwatorów, korespondując z naturalnym kontekstem Morza Północnego. Wieża zwęża się w każdym kolejnym poziomem, dzięki czemu wydaje się smuklejsza i delikatniejsza. Zaokrąglone szklane narożniki i zaprojektowane z rzeźbiarskim zacięciem łuki fasady pasują do spokojnego wizerunku nadmorskiego kurortu.

Heldentoren, zdj. Neutelings Riedijk Architects

 

Fasada budynku została obłożona ceramicznymi panelami z pionowymi liniami. Ułożone wzdłuż szklanej powłoki „łapią” światło i rzucają refleksy, rozjaśniając okolicę i wtapiając konstrukcję w naturalne otoczenie. Apartamenty, które zaoferuje mieszkańcom i przyjezdnym nowa inwestycja, to przestronne, jasne lokale, z których okien rozciąga się widok na morze lub urokliwą nadmorską miejscowość.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.