Hotel Wisła od FrantaGroup

Hotel Wisła od FrantaGroup

Hotel Wisła, zdj. FrantaGroup

Polska praktyka architektoniczna FrantaGroup, na której czele stoi architekt Maciej Franta przedstawia projekt Hotelu Wisła w Beskidzie Śląskim. Inspiracją do stworzenia wizji kompleksu wypoczynkowego była lokalna architektura.

Głównym pomysłem projektowanego obiektu było odejście od dotychczasowego projektowania współczesnych hoteli w Beskidzie Śląskim i takie wpisanie obiektu w krajobraz, aby przy jednoczesnym spełnieniu rozbudowanego programu nie zdominował on przeskalowaniem kontekstu miejsca oraz piękna otaczającego krajobrazu. Z tego powodu postanowiliśmy odejść od formy skoncentrowanego budynku w jednej mocnej bryle na rzecz rozbitej w moduły zrównoważonej architektury zespołu pawilonów hotelowych” – piszą architekci.

Hotel Wisła, zdj. FrantaGroup

 

Forma pięciu pawilonów składających się na kompleks Wisły czerpie inspiracje z tradycyjnych drewnianych chat, które są ważnym elementem górskich krajobrazów i lokalnej kultury. Projekt FrantaGroup reinterpretuje archetypiczny górski domek w nowoczesny sposób.” […] Architekturę pawilonów zaproponowaliśmy jako współczesną syntezę kubatury drewnianej architektury regionalnej nacechowanej skosami, drewnem oraz proporcją i powiązanie jej funkcjonalnie podziemną kondygnacją przykrytą zielonym dachem w formie multifunkcyjnej łąki” – opisują swój projekt jego twórcy.

Hotel Wisła, zdj. FrantaGroup

 

W pięciu budynkach zaproponowanych przez FrantaGroup znajdzie się aż dwieście apartamentów o niezwykle wysokim standardzie. Przemyślane rozplanowanie przestrzeni będzie sprzyjać dobremu doświetleniu każdego z nich, ponadto z okien wszystkich pokoi roztaczać się będzie widok na malownicze otoczenie. Oprócz apartamentów w kompleksie znajdą się restauracja, kawiarnia, strefa spa, szereg przestrzeni rekreacyjnych, salki dla dzieci oraz tarasy widokowe. Nieopodal obiektu znajdują się między innymi stoki narciarskie oraz bulwary wiślane z ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi. Dzięki bliskości lokalnych atrakcji goście Hotelu Wisła będą mieli wszystkie lokalne atrakcje w zasięgu ręki.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.