Hotelik cały w drewnie. Captain Whidbey Inn

Hotelik cały w drewnie. Captain Whidbey Inn

Captain Whidbey Inn © Alexander Ribar

Ta powstała w 1907 r. nieruchomość znajduje się na Whidbey Island w Puget Sound, około dwóch godzin na północ od Seattle. Malowniczo otoczony laskiem jodłowym pensjonat oferuje swoim gościom 30 pokoi. Dodatkowo, dysponuje czterema rustykalnymi chatkami na nabrzeżu. Zapraszamy do obejrzenia magicznych wnętrz Captain Whidbey Inn.

Nowoczesność i natura

Hotelik, nadgryziony zębem czasu, definitywnie domagał się renowacji. Tego zadania podjęli się bracia Mike i Matt French we współpracy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi architektami. Koncepcją projektantów było zachowanie i odnowienie ponad stuletnich elementów wystroju i połączenie ich z elementami współczesnymi.

hotelik1
Captain Whidbey Inn © Alexander Ribar

Za projekt samego hoteliku i działającej przy nim tawerny odpowiedzialni byli pomysłodawcy przedsięwzięcia. Cztery domki natomiast zostały oddane w ręce czterech różnych projektantów, którzy swobodnie zrealizowali swoje wizje, podążając za podstawowymi  wytycznymi dotyczącymi ogólnego charakteru wnętrz

hotelik2
Captain Whidbey Inn © Alexander Ribar

Nowy projekt Captain Whidbey opiera się przede wszystkim na kreatywnym wykorzystaniu drewna. Ściany wnętrz wyłożone są boazerią w różnych kolorach i o różnych fakturach – niekiedy są to białe deski z widocznymi słojami, innym razem gładko szlifowane listwy w kolorze szarym czy grube bale, pokryte jedynie bezbarwną bejcą.

hotelik3
Captain Whidbey Inn © Alexander Ribar

Boazerie dodają wnętrzom ciepła i przytulności, wprowadzając sporo rustykalnego ducha. Wybrane przez projektantów meble  – nowoczesne kanapy i fotele, zabytkowe łóżka z baldachimami, stylizowane na lata 70. stoliki i szafki – zestawione z nowoczesnym, minimalistycznym oświetleniem, intrygują, sprawiając wrażenie kontrolowanej, domowej przypadkowości.

hotelik4
Captain Whidbey Inn © Alexander Ribar

Całość spaja konsekwencja, z jaką bracia French i współpracujący z nimi projektanci podeszli do zagadnienia kolorów. Króluje rustykalna biel i spokojne szarości oraz – rzecz jasna – naturalne kolory drewna oraz barwy ziemi.

hotelik7
Captain Whidbey Inn © Alexander Ribar

 

źródło: dezeen.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.