Hurley House. Kapsułowy hotel

Hurley House. Kapsułowy hotel

Hurley House, zdj. Moliving

Amerykański startup Moliving prezentuje projekt hotelu Hurley House, który ma zostać otwarty wiosną tego roku w północnej części stanu Nowy Jork. Kompleks będzie składał się z ruchomych kapsuł produkowanych z prefabrykantów.

Kapsuły, które firma Moliving opisuje jako „pierwszy na świecie projekt hotelu dla nomadów”, zostały opracowane przez zespół kierowany przez architekta Stevena Chena i dyrektorkę Moliving Hannę Bem. Kapsuły mieszkalne będą częścią kompleksu budynków, wśród których znajdą się przestrzenie rekreacyjne oraz restauracja i kawiarnia.

Hurley House, zdj. Moliving

 

„Moliving oferuje właścicielom gruntów i hotelarzom możliwość budowania hoteli w ciągu miesięcy lub lat, za cenę znacznie niższą niż w przypadku tradycyjnego hotelu. Mając na uwadze mobilność, Moliving upatruje swojej misji w zwiększeniu mobilności branży hotelarskiej, chce również umożliwić właścicielom gruntów łatwiejsze i bardziej korzystne inwestycje w hotele” – podała firma.

Hurley House, zdj. Moliving

 

Pierwszy obiekt, który wykorzystuje kapsuły Moliving, Hurely House, ma zostać otwarty już wiosną tego roku na 22-hektarowej działce w mieście Hurley w dolinie Hudson. Hotel będzie składał się z 60 kapsuł oraz budynków do wspólnego użytku. Kapsuły zaprojektowane przez Moliving zapewnią gościom wygodne gościom wygodne, komfortowe i prywatne miejsca do odpoczynku. Dodatkowo, firma zapewnia inwestorom możliwość dowolnego wyboru materiałów, którymi zostaną one wykończone. Jednostki, które staną w kompleksie Hurley House, zostały wykończone drewnem pochodzącym z recyklingu. Każda z nich wyposażona jest w telewizor, głośnik bezprzewodowy, porty USB, sejf, prywatny bar oraz sterowane elektronicznie rolety.

Hurley House, zdj. Moliving

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.