Ice Berg. Koncepcja nowoczesnego modułowego schronu

Ice Berg. Koncepcja nowoczesnego modułowego schronu

Ice Berg. zdj. Sikora/Kostanecka

Schrony i bunkry kojarzą nam się z prostymi, surowymi budynkami z betonu i stali, ze względu na swoje przeznaczenie nie cechującymi się walorami estetycznymi. W odpowiedzi na utarty obraz budynków zapewniających bezpieczeństwo nawet w wyjątkowo trudnych warunkach Jan Sikora i Weronika Kostanecka przedstawili projekt koncepcyjny modułowego domu Ice Berg – nowoczesnego schronu zbudowanego z prefabrykowanych części.

Moduły domu Ice Berg zbudowane są na planie trójkątów równobocznych, o ścianach długości sześciu metrów. Ich kształt pozwoli inwestorom na swobodne łączenie części w dowolne kompozycje, najbardziej odpowiadające potrzebom mieszkańców i wielkości oraz kształtowi działki, na której powstanie dom.  Moduły będą wykonywane w nowoczesnej technologii Q-Moduł ze zbrojonego betonu, dzięki czemu będą wyjątkowo trwałe i odporne na działania czynników zewnętrznych. Można w nich zamontować okna o interesującym kształcie – ścięte pod skosem podkreślają podobieństwo domu do góry lodowej i oddalają projekt Ice Berg od typowej formy schronu.

Ice Berg. zdj. Sikora/Kostanecka

 

W swoim projekcie Sikora i Kostanecka postawili na minimalizm, elegancję i ekologię. Fasada domu została pokryta białą farbą, dzięki czemu jeszcze bardziej przypomina bryłę lodu. Wnętrza zaś zostały utrzymane w minimalistycznym, lecz przytulnym stylu skandynawskim. Projektując konstrukcję oraz wnętrza, architekci zwracali uwagę na to, by wybierać najtrwalsze i najmniej szkodliwe dla środowiska materiały.

Ice Berg. zdj. Sikora/Kostanecka
Ice Berg. zdj. Sikora/Kostanecka

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.