Iglou. Ratunek dla osób w kryzysie bezdomności

Iglou. Ratunek dla osób w kryzysie bezdomności

Iglou, zdj. iglou.cz

Badania społeczne opublikowane w 2012 r. wykazały, że we Francji mieszka około 140 000 osób bezdomnych. Poruszony losem ludzi żyjących na ulicach projektant przychodzi im z pomocą.

Francuski projektant Geoffroy de Reynal stworzył Iglou, przypominające igloo przenośne schronisko dla bezdomnych we Francji. Ocieplany, składany dom tymczasowy jest niezwykle kompaktowy, dzięki czemu osoba bezdomna może go rozłożyć w kilka sekund.

Iglou, zdj. Geoffroy de Reynal

Ten rodzaj wodoodpornego schronienia zapewni bezdomnym bezpieczną przestrzeń, która zapewnia ciepło nawet w ujemnych temperaturach. „Mieszkałem przez rok za granicą, w Czarnogórze, w której niewielu ludzi mieszka na ulicy. Kiedy wróciłem do Francji, byłem zaskoczony liczbą bezdomnych na ulicach, więc postanowiłem wymyślić pomysł, aby im pomóc” – powiedział Geoffroy de Reynal w rozmowie z ABC News.

iglou2
Iglou, zdj. iglou.cz

Wykonane z pianki polietylenowej, Iglou zapewnia izolację termiczną zdolną do wychwytywania ciepła ciała użytkownika i utrzymania ciepła do 20 stopni wyższej od temperatury zewnętrznej. Dzięki aluminiowej powłoce wnętrze Iglou jest również ognioodporne.

 „Korzystając z moich zasobów i pieniędzy z crowdfundingu, tylko tej zimy zbudowałem 20 prototypów igloo i rozprowadziłem je w Bordeaux oraz  Paryżu” – powiedział projekant.  „Mam ambicję produkować na dużą skalę: setki, a nawet tysiące. Chcę również wprowadzić pewne ulepszenia: umieszczenie kół pod igloo, aby ułatwić ich transport, lub nawet skonstruowanie Iglou modułowych dla rodzin”.

Więcej o projekcie: http://iglou.cz/en/

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.