International Performance Center w Shenzhen

International Performance Center w Shenzhen

International Performance Center w Shenzhen, zdj. Ennead Architects

Studio architektoniczne Ennead Architects wygrało międzynarodowy konkurs na projekt nowego International Performance Center w Shenzhen w Chinach. Propozycja studia wyróżnia się oryginalną formą, idealnie wpisującą się w charakter Shenzhen. Celem powstania instytucji jest wzbogacenie życia kulturalnego i artystycznego w niezwykle szybko rozwijającym się mieście.

Obok International Performance Center, położonego w dzielnicy artystycznej Futian, powstaną jeszcze trzy budynki kulturalne: Shenzhen Reform and Opening Exhibition Hall oraz Shenzhen Finance Culture Center. Rozbudowa dzielnic kulturalnych w Shenzhen ma na celu stworzenie kreatywnych przestrzeni, w których rozwijać się będą nowoczesna sztuka i kultura.

International Performance Center w Shenzhen, zdj. Ennead Architects

 

Zwycięska propozycja International Performance Center łączy kreatywność, technologię i misterne wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesną, minimalistyczną tkankę miejską. Jego sercem i znakiem rozpoznawczym jest wnętrze budynku składające się z dwóch złotych brył, kształtem przypominających jajka. Jak mówią twórcy projektu, ta organiczna forma symbolizuje przenikanie się tradycji miasta Shenzhen i cyfrowej przyszłości, do której dąży. Oryginalną konstrukcję otaczają szklane, przejrzyste ściany, tworzące hol wejściowy.

International Performance Center w Shenzhen, zdj. Ennead Architects

 

„Shenzhen to miejsce szybkiej transformacji, pełne niesamowitej energii. Myśląc nad projektem dla tego miasta, chcieliśmy stworzyć coś, co będzie symbolizować jego witalność; czegoś, co jest jednocześnie uroczyste i przyjazne – te dwa „klejnoty” wyrażają zarówno twórczą moc tworzenia, jak i refleksję” – mówi Stephen P-D Chu AIA, dyrektor Ennead Architects.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.