International Sports Village, zdj. Scott Brownringg
Gotowi, żeby wskoczyć na rower? Scott Brownrigg prezentuje projekt stworzony specjalnie dla International Sports Village w Cardiff Bay. Centrum planu jest 333-metrowy welodrom, przy którym znajdą się budynek klubu, trybuny dla widzów, przechowalnia rowerów, duży sklep rowerowy, lokale gastronomiczne i handlowe, parking oraz publiczne przestrzenie sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu.
Stworzony przez nas plan generalny obejmuje wiele nowych przestrzeni, które połączyliśmy ze sobą w spójny i czytelny sposób . Głęboko wierzymy w to, że miejsca tego typu mogą się rozwijać i zmieniać na przestrzeni lat, dostosowując się do zmian kulturowych i nowych wymagań w dziedzinie sportu. Często wybieraliśmy materiały, które postrzegane są jako tymczasowe, na przykład kontenery czy stalowa siatka – w ten sposób dążyliśmy do stworzenia maksymalnie elastycznego środowiska i architektury, która jest zabawna, żywa, zrównoważona, odpowiadająca potrzebom społeczności i miasta” – mówi Neil MacOmish ze studia Scott Brownringg.
International Sports Village, zdj. Scott Brownringg
Architekci zadbali o to, by projekt centrum sportowego był spójny wewnętrznie, a także dobrze korespondował z otaczającymi go budynkami, np. sąsiednim osiedlem mieszkaniowym Cardiff Pointe, które także zostało zaprojektowane przez studio Scott Brownringg. Projekt International Sports Village jest obecnie rozpatrywany przez władze Cardiff, a projektanci i zleceniodawcy niecierpliwością czekają na wydanie stosownych pozwoleń. Twórcy projektu zakładają, że uda im się ukończyć budowę przed końcem roku 2022.
International Sports Village, zdj. Scott Brownringg
Crystal Bridges Museum of American Art ogłosiło plany rozbudowy projektu praktyki Safdie Architects w Arkansas. Dzięki rozbudowie powierzchnia obiektu powiększy się o połowę, czyli o 100 000 stóp kwadratowych. Rozbudowa muzeum pozwoli kuratorom na wyeksponowanie znajdujących się w nieustannie rosnącej kolekcji obiektów artystycznych, a także zapewni dodatkowa przestrzeń dla inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych.
KWK Promes słynie z niebanalnych rozwiązań architektonicznych i odważnych decyzji artystycznych. Studio Roberta Koniecznego wyrobiło sobie opinię najbardziej awangardowego biura w polskim środowisku architektonicznym i bardzo stara się, by ją podtrzymać. W jednym z najnowszych projektów, zatytułowanym Shutter House, Konieczny nawiązuje do konceptu ruchomego domu, rozwijanego również przy okazji głośnego projektu Domu kwadrantowego.
Huragan Sandy uderzył w Stany Zjednoczone w roku 2012, pozbawiając życia 43 osoby i generując prawie 20 milionów dolarów strat finansowych. Wielu ludzi straciło dach nad głową. Nowy projekt kooperacji biur architektonicznych zakłada stworzenie nowych, bezpieczniejszych mieszkań na jednym z nowojorskich osiedli.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.