Jali Hotel and Residences. Albański raj

Jali Hotel and Residences. Albański raj

Jali Hotel and Residences, zdj. Oppenheim Architecture

Studio Oppenheim Architecture zaprezentowało projekt Jali Hotel and Residences, nowego, luksusowego kompleksu wypoczynkowego na południowym wybrzeżu Albanii. Projekt powstanie w malowniczym nadmorskim krajobrazie, a jego plan uwzględnia powstanie ogólnodostępnego placu, części rekreacyjnych oraz klubu przy plaży. Wszystkie elementy były inspirowane dziedzictwem architektonicznym regionu.

Architekci przyjęli koncepcję bazującą na reinterpretacji architektury tradycyjnych albańskich nadmorskich domów, charakteryzujących się rozległymi przestrzeniami wspólnymi i wykorzystaniem lokalnych materiałów. Dostęp do współdzielonych części rekreacyjnych zapewnia odwiedzającym i przestrzeń do spotkań towarzyskich, zabaw i doświadczania lokalnej kuchni. Udogodnienia obejmują spa, centrum fitness, kasyno i klub muzyczny.

Jali Hotel and Residences, zdj. Oppenheim Architecture

 

Goście zostaną zakwaterowani w bungalowach, apartamentach prywatnych i willach. Wszystkie kwatery zostaną utrzymane w luksusowym, pełnym klasy stylu i zapewnią wczasowiczom wszelkie wygody. Z okien klimatycznych, niezwykle oryginalnych i minimalistycznych budynków roztacza się widok na lokalną przyrodę – palmy i urokliwe plaże oraz morze.

Jali Hotel and Residences, zdj. Oppenheim Architecture

 

Nowo ośrodek nie jest pierwszym tego typu projektem stworzonym przez praktykę Oppenheim Architecture. W 2019 roku firma ukończyła Akademię Golfa i Klub Ayla w Akabie w Jordanii, czerpiąc inspirację z naturalnych krajobrazów wydm i gór otaczającej ośrodek pustyni, a także z architektonicznego dziedzictwa starożytnych Beduinów. Swoje wcześniejsze doświadczenia z reinterpretacją spuścizny architektonicznej zespół wykorzystał przy projekcie Jali Hotel and Residences.

Jali Hotel and Residences, zdj. Oppenheim Architecture

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.