Jasny dom we Wrocławiu

Jasny dom we Wrocławiu

Dom przy ul. Motylkowej we Wrocławiu, zdj. JABRAARCHITECTS

Nowoczesne, minimalistyczne projekty domów wcale nie muszą kojarzyć się z chłodem i sterylnością. Dom we Wroclawiu zaprojektowany przez studio JABRAARCHITECTS wyróżnia się pełną lekkości formą i minimalistyczną bryłą, pozostając jednocześnie miejscem pełnym uroku i rodzinnego ciepła.

„Pomimo atrakcyjnej geometrii działki i usytuowania względem stron świata mieliśmy duże ograniczenia projektowe ze względu na niekorzystne sąsiedztwo. Naszym celem było, by dom przyszłych właścicieli był komfortowy pod względem użytkowania i aby zminimalizować niekorzystny wpływ budynku sąsiedniego. Z tego względu postanowiliśmy maksymalnie przysunąć budynek do południowej granicy działki, aby uwolnić przestrzeń na ogród i otwarcie budynku od strony północnej i wschodniej, a tym samym zupełnie odwrócić się od widoku południowego sąsiedztwa. Maksymalnie możliwe przeszklenia  były priorytetem, aby budynek, pomimo braku południowego światła, był jednak jak najlepiej doświetlony” – opowiadają autorzy projektu.

Dom przy ul. Motylkowej we Wrocławiu, zdj. JABRAARCHITECTS

 

Zaprojektowany przez JABRAARCHITECTS dom przy ulicy Motylkowej ujmuje łagodnymi kolorami elewacji i płynnością linii. Zamiast czystej bieli, architekci postawili na betonową okładzinę w jasnym kolorze i pokrycie dachu w odcieniu jasnej szarości. Warto również zwrócić uwagę na narożniki – łagodnie zaokrąglone rogi budynku sprawiają, że dom zyskuje na przytulności, nawet pomimo nowoczesnej formy. W parterowej części domu, a także na jego poddaszu znajdują się duże przeszklenia, które nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale nadają też sporych gabarytów budynkowi jeszcze więcej subtelności.

Dom przy ul. Motylkowej we Wrocławiu, zdj. JABRAARCHITECTS

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.