Jednostka CURA zbudowana w szpitalu w Turynie

Jednostka CURA zbudowana w szpitalu w Turynie

CURA, zdj. Max Tomasinelli

Mobilny system opieki zdrowotnej CURA, o którym pisaliśmy tutaj, będzie miał okazję sprawdzić się w „akcji”. Jego pierwszy egzemplarz wszedł w skład wyposażenia szpitala i już niebawem trafi do niego pierwszy pacjent.

Pierwszy egzemplarz mobilnego systemu opieki zdrowotnej CURA projektu Carla Rattiego został zbudowany w tymczasowym szpitalu w Turynie, na północy Włoch – jednym z najbardziej dotkniętych pandemią regionów na świecie. Zapoczątkowana cztery tygodnie temu inicjatywa przekształcenia kontenerów transportowych w łatwe do umieszczenia w przestrzeni szpitala kapsuły intensywnej terapii nabrała olbrzymiego tempa. Dzięki mobilizacji osób pracujących nad projektem, być może niedługo liczba miejsc dla pacjentów cierpiących na COVID-19 zwiększy się, a leczenie będzie szybsze i skuteczniejsze.

CURA, zdj. Max Tomasinelli

Jak mówi projektant CURA, jego projekt to „szybkie rozwiązanie w celu zwiększenia miejsc na oddziałach ratunkowych i odciążenia szpitali leczących pacjentów zarażonych koronawirusem”. Carlo Ratii, Italo Rota i współpracujące z nimi nad CURA firmy postanowiły udostępnić online specyfikacje techniczne, rysunki i materiały projektowe.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.