Judy Genshaft Honors College. Uniwersytet, który sprzyja współpracy

Judy Genshaft Honors College. Uniwersytet, który sprzyja współpracy

Judy Genshaft Honors College, zdj. Morphosis

Studio architektoniczne Morphosis upubliczniło projekt nowego obiektu, który powstanie w ramach kampusu University of South Florida. Pięciopiętrowy budynek o powierzchni 85 000 stóp kwadratowych, nazwany Judy Genshaft Honor College, jest kolejnym krokiem uniwersytetu do unowocześnienia swojego kampusu i stworzenia nowej jakości przestrzeni do nauki i rozwoju.

Przy realizacji projektu studio Morphosis współpracuje z firmą FleischmanGarcia, która pełni funkcję architekta wykonawczego. Jak opowiadają autorzy projektu, nowy budynek będzie sprzyjał interakcji, wymianie doświadczeń oraz interdyscyplinarnej współpracy uczniów i nauczycieli. Sercem budynku będzie obszerne atrium i doskonale zaprojektowane lofty, przeznaczone na przestrzeń do nauki. Oprócz tego w budynku znajdą się liczne, wygodne sale wykładowe, laboratoria, taras i zewnętrzny amfiteatr. Architekci zadbali o to, by wnętrza były jak najbardziej elastyczne – dzięki temu będą odpowiadać na potrzeby użytkowników w różnych okolicznościach.

Judy Genshaft Honors College, zdj. Morphosis

 

„Nowe przestrzenie Judy Genshaft Honors College zgromadzą w swoich murach genialnych młodych naukowców, uczniów i artystów, stając się ich nowym, wspólnym domem. Budynek zapewni wyjątkowe przestrzenie, odzwierciedlające różnorodność społeczności uczelni, od sal muzycznych, przez pomieszczenia laboratoryjne, aż po studio gastronomiczne. Chcemy uczynić to miejsce obszarem współpracy, dyskusji, eksploracji i, co najważniejsze, zaangażowania ”- powiedział członek Morphosis, Ung-Joo Scott Lee.

Judy Genshaft Honors College, zdj. Morphosis

 

Według przewidywań autorów projektu budowa Judy Genshaft Honors College zakończy się późną jesienią roku 2022.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.