KPF i NYCHA przebudują osiedle zniszczone przez huragan Sandy

KPF i NYCHA przebudują osiedle zniszczone przez huragan Sandy

Red Hook House na Brooklynie, zdj. KPF

Huragan Sandy uderzył w Stany Zjednoczone w roku 2012, pozbawiając życia 43 osoby i generując prawie 20 milionów dolarów strat finansowych. Wielu ludzi straciło dach nad głową. Nowy projekt kooperacji biur architektonicznych zakłada stworzenie nowych, bezpieczniejszych mieszkań na jednym z nowojorskich osiedli.

Studia KPF i NYCHA stworzyły projekt odbudowy osiedla Red Hook House na Brooklynie, poważnie uszkodzonych przez huragan Sandy. Plany przebudowy mają na celu naprawę zniszczeń spowodowanych przez żywioł i stworzenie pozbawionym mieszkań nowojorczykom bezpiecznych i pięknych miejsc do życia.

Red Hook House na Brooklynie, zdj. KPF

Projekt zakłada odnowienie 28 zniszczonych budynków, które pomieszczą aż 6000 mieszkańców. Nowa inwestycja ma być przede wszystkim trwała i odporna na siły natury, w przeciwieństwie do budynków zniszczonych przez huragan Sandy. Nowe budynki powstaną z dobrej jakości materiałów, by ograniczyć skalę ewentualnych zniszczeń spowodowanych przez huragany lub powodzie. Opracowano również opartą na ukształtowaniu pobliskiego terenu koncepcję, która nie pozwoli wodzie przedostać się do budynków. Aby nie dopuścić do wstrzymania mediów takich jak woda czy prąd, na terenie osiedla znajdą się budynki i mechanizmy, które w razie katastrofy doprowadzą je do mieszkań.

Red Hook House na Brooklynie, zdj. KPF

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.