Kaira Looro. Szkoła dla Afryki

Kaira Looro. Szkoła dla Afryki

Materiały organizatora

Zapraszamy architektów i projektantów do udziału w konkursie Kaira Looro, którego przedmiotem jest projekt szkoły w Afryce Subsaharyjskiej.

Konkurs architektoniczny Kaira Looro to konkurs projektowy otwarty dla studentów i młodych architektów, którego celem jest odkrycie nowych talentów i przyjęcie modeli zrównoważonej architektury w celach humanitarnych, aby poprawić warunki życia w krajach rozwijających się. Zwycięzcom przewidziano prestiżowe nagrody, wyłonione przez międzynarodowe jury złożone z renomowanych firm i instytucji.
Poszukujemy nowego modelu szkoły – takiej, która będzie chronić każde dziecko i sprzyjać rozwojowi jego potencjału!” – piszą organizatorzy konkursu.

„W Afryce Subsaharyjskiej większość szkół nie jest w stanie zaoferować usług, które mogłyby zapewnić uczniom bezpieczeństwo, sprawić, że będą czuli się bezpiecznie i sprzyjać rozwojowi ich potencjału. Bez wysokiej jakości edukacji dzieci nie będą w stanie nabyć umiejętności niezbędnych do radzenia sobie z problemami życiowymi i znalezienia pożytecznego zatrudnienia, które pozwoli im się uniezależnić. Nie będą też mogły uczestniczyć w podejmowaniu decyzji, które ich dotyczą, co stawia ich przyszłość pod znakiem zapytania. Poszukujemy nowego modelu szkoły – takiej, która będzie chronić każde dziecko i sprzyjać rozwojowi jego potencjału!” – dodają.

Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 5.000 euro i możliwość odbycia stażu w uznanym na całym świecie studiu architektonicznym Kengo Kuma. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.