Kampinoska. Osiedle naszych czasów

Kampinoska. Osiedle naszych czasów

Osiedle Ostoja, zdj. jankarol.com

Pracownia architektoniczna Beczak & Beczak Architekci wraz z firmami Ostoja Development oraz Wienerberger przedstawiają częściowo ukończony projekt nowoczesnego osiedla, w którym czystość bryły i oszczędność formy łączą się z tradycyjnym wizerunkiem przytulnego i bezpiecznego sąsiedztwa, w którym każdy znajdzie swoje miejsce.

Już na etapie wstępnych planów wiedzieliśmy, że chcemy, aby projekt Osiedla Kampinoska był wyjątkowy i oryginalny w swojej formie. Miało się wyróżniać, ale przede wszystkim być spójne z ideą, którą przyjęliśmy. Ostoja Kampinos od początku do końca powstawała z wykorzystaniem najnowszych technologii i pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego. To miejsce, w którym każdy mieszkaniec może odpocząć i poczuć bliskość z naturą – stąd właśnie ta estetyka i kolory nawiązujące do naturalnych odcieni ziemi” – o projekcie mówi Maciej Beczak z pracowni Beczak & Beczak Architekci.

Osiedle Ostoja, zdj. jankarol.com

 

Zaprojektowane przez studio Beczak & Beczak Architekci domy nawiązują do minimalistycznego stylu skandynawskiego, który w centrum stawia funkcjonalność i prostotę. Aby jednak ożywić utrzymane  w szarościach i grafitach elewacje domu, architekci postawili na silny kolorystyczny akcent w postaci intensywnego oranżu. Co istotne, projekt spełnia założenia autorskiego programu firmy Wienerberger – e4. Program ten opiera się na czterech filarach, do których zaliczają się emocje i zdrowie, ekologia, energia oraz ekonomia. Osiedle Ostoja Kampinos realizuje je dzięki użyciu odpowiednich, uważnie wyselekcjonowanych materiałów i technik budowlanych, w celu zapewnienia mieszkańcom bezpiecznego, przyjaznego zdrowiu i środowisku miejsca do życia.

Osiedle Ostoja, zdj. jankarol.com

 

Ukończone Osiedle Kampinoska i wciąż powstająca Ostoja Kampinos są częścią jednego projektu, który ma na celu ustanowienie nowych standardów budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.