Kawiarnia Cafe La Loop 86 projektu Jona Muraty

Kawiarnia Cafe La Loop 86 projektu Jona Muraty

Cafe La Loop 86 & Gallery , zdj. Jon Murata

Zespół JAM, kierowany przez Juna Muratę, ukończył realizację projektu kawiarni i galerii sztuki w Szanghaju. Lokal o nazwie Cafe la Loop 86 & Gallery to wielofunkcyjna, designerska przestrzeń adaptująca pomieszczenia XX-wiecznej stoczni.

Koncepcja projektu skupia się na stworzeniu elastycznego i otwartego wnętrza, które służy również jako galeria. Projekt, swoim industrialnym charakterem nawiązujący do historii miejsca, wyróżnia się bardzo ograniczoną paletą kolorów i użytych materiałów, dzięki czemu jego ściany stanowią idealne tło do wystawiania dzieł sztuki.

Cafe La Loop 86 & Gallery, zdj. Jon Murata

Ściany i podłogi zostały zbudowane z betonu, a odsłonięty sufit pomalowany na biało, aby uzupełnić minimalistyczny styl. Aby wizualnie ocieplić przestrzeń, uzupełniono ją drewnianymi meblami i mosiężnymi akcentami. Na uwagę zasługuje również oświetlenie – światło w ciepłym kolorze uzupełnia minimalistyczną aranżację, czyniąc ją bardziej przystępną.

Cafe La Loop 86 & Gallery, zdj. Jon Murata

źródło: worldarchitecture.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.