Klasy na zewnątrz. Projekt studencki ASU

Klasy na zewnątrz. Projekt studencki ASU

Projekt ASU, zdj. Matt Winquist.

Grupa studentów z Arizona State University we współpracy z firmą Orange Build Studio ukończyła realizację projektu klas zewnętrznych. Projekt powstał jako część większej inicjatywy Arizona State University, której celem było zapewnienie uczniom bezpiecznych warunków do nauki i zabawy podczas pandemii.

Orange Build Studio otrzymało możliwość zaprojektowania i nadzorowania budowy zacienionej struktury – klasy znajdującej się na terenie kampusu politechnicznego, w sąsiedztwie ogrodu i małego budynku klasy używanego przez ASU Sustainable Practices” – opowiadają pracownicy Orange Build Studio. „Ten niewielki budynek, znajdujący się na terenie kampusu uniwersyteckiego, będzie funkcjonował jako sala plenerowa do zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych podczas pandemii i po niej” – dodają.

Projekt ASU, zdj. Matt Winquist.

 

Konstrukcję klasy tworzą stalowe żebra, które zapewniają cień, a jednocześnie umożliwiają przepływ dużej ilości powietrza przez konstrukcję i zmniejszają ryzyko przenoszenia chorób. Budynek zaprojektowany przez studentów ADU sprzyja zachowaniu odpowiedniego dystansu, jest odporny i dostosowany do trudnych warunków klimatycznych Arizony.

Projekt ASU, zdj. Matt Winquist.

 

Zespół studentów utrzymuje, że ich projekt sprawdzi się równie dobrze w roli miejsca publicznego. Jak twierdzą jego członkowie, w przepuszczającej powietrze altanie można organizować imprezy, sesje zdjęciowe, a nawet wesela.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.