Koło i kwadraty. One Park Drive w Londynie

Koło i kwadraty. One Park Drive w Londynie

One Park Drive w Londynie, zdj. Herzog & de Meuron

Szwajcarska pracownia architektoniczna Herzog & de Meuron ukończyła budowę wieżowca mieszkalnego One Park Drive w Londynie. Charakterystyczny 58-piętrowy wieżowiec urzeka charakterystyczną cylindryczną formą.

Wzniesiona na tle istniejących budynków dzielnicy Canary Wharf, okrągła forma nowej wieży wyraźnie wyróżnia się wśród sąsiedztwa. Cylindryczna forma jest wyrazem odmienności. One Park Drive to wieżowiec, który nadaje nowy wymiar dzielnicy zdominowanej przez przestrzenie komercyjne" – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

One Park Drive w Londynie, zdj. Herzog & de Meuron

 

Wieża, która pomieści 484 mieszkań, stanowi część większego planu dewelopera Canary Wharf Group polegającego na wzbogaceniu komercyjnej części wschodniego Londynu o inwestycje mieszkalne. „Było dla nas oczywiste, że budynek będzie musiał przyjąć wyróżniający się kształt” – powiedział Brian De'ath, dyrektor sprzedaży mieszkań w Canary Wharf Group.

One Park Drive w Londynie, zdj. Herzog & de Meuron

 

Choć wieżowiec został zaprojektowany tak, aby wyglądał jak wieża cylindryczna, to większość pomieszczeń w nich zbudowana jest na planie czworokątów. Architektom i deweloperom zależało na tym, aby budynek zachowywał estetyczną odrębność, oferując jednocześnie wysokiej jakości wygodne i łatwe do zaaranżowania mieszkania. „Wnętrza okrągłych budynków są niezwykle trudne do zaaranżowania; aby to zrobić potrzebujesz konkretnych mebli, a i tak kończysz z pustymi, nieużywanymi przestrzeniami o dziwnych kształtach” – mówi De'ath.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.